Дві операції на одному серці

Він важко хапав повітря і, здавалося, задихався. Ноги вмить ставали ватними, а губи та пальці – синіми. Це так у 9-річного Богдана Ткачука проявлялися одразу дві вади серця – стеноз легеневої артерії та дефект міжпередсердної перетинки.
Дефект міжпередсердної перетинки – вроджена вада серця, за якої між лівим та правим передсердям є дірочка. Через неї під час скорочення змішується кров. Дефект трапляється у 8% діток із вадами серця, перевантажує його роботу і провокує появу серцевої слабкості та легеневу гіпертензію. А у Богданчика він ще й поєднаний зі стенозом легеневої артерії, іншими словами – це звуження між правим шлуночком і легеневою артерією, яка несе кров в легені.
«Без операції дитя не житиме», - ці слова батьки чують ще на 30 тижні вагітності. Тож народжувати їдуть в ІПАГ – єдине місце, де рятують діток із важкими вродженими вадами. 


Богданчик народжується на 40 тижні вагітності. 6 із 10 за шкалою Апгар. Він самостійно дихає, п’є молочко, але його всеодно кладуть в реанімацію – ризик надто великий. 
Згодом з ІПАГу на обстеження дитя везуть в Національний інститут серцево-судинної кардіохірургії ім.М.М.Амосова, де вперше оперують. Аби врятувати дитині життя верхню порожнисту вену кардіохірурги спрямовують в праву легеневу артерію. Стан Богданчика стабілізується. 
Раз на рік відтоді дитя приїздило на обстеження. Та якщо до цієї осені жодних побоювань у лікарів не виникало, у листопаді вони ошелешили маму – організм недоотримує кисню, потрібно оперувати знову. 


Довгих шість годин кардіохірурги перекроюють серце Богданчика, встановлюючи туди імплантат, аби кров вільніша рухалася судинами. Ризикована операція. Та все минає успішно. Після шести діб в реанімації хлопчика переводять до звичайної палати, а потім – виписують. Життю Богдана більше нічого не загрожує. 
Нині Богданчик вже вдома. Ми сподіваємося, що попереду у цього хлопчика довге щасливе життя і проживе він його Charity weekend. Здоровий день з Машею Єфросиніною, у межах якого хлопчика вдалося забезпечити витратними матеріалами під час операції і медикаментами після неї. 
Якщо ж і ви хочете стати добрим чарівником для діток, які від народження змушені боротися за життя, тисніть «Допомогти»!