Сердечку, бийся!

Сині губи і постійна втома – це так у 6-річного Дениса Бручковського проявляється критична вада серця. Хлопчик, який хоче бігати із дітьми в дворі, просто не має на те сил. Його сердечко не справлялося і без операції йому не жити. 

Спокійна вагітність, пологи за планом. Денис народжується здоровим хлоп’ям. Принаймні, в цьому переконані лікарі. Немовля із щасливою мамою відпускають додому і лише за місяць на плановому огляді жінка розуміє – щось не так. Лікар тоді чує шуми в серці, направляє їх у Кропивницький, звідти – в Київ. Лише там кардіологи нарешті ставлять діагноз – дефект міжпередсердної перетинки та стеноз легеневої артерії.  

Між лівим та правим передсердям Дениска є дірочка, через яку при скороченні кров змішується. Така вада трапляється у 8% діток із вадами серця, перевантажує його роботу і провокує появу серцевої слабкості та легеневу гіпертензію. У хлопчика ситуація ускладнена ще й стенозом легеневої артерії. 
Це звуження між правим шлуночком і легеневою артерією, яка несе кров в легені. Воно змушує правий шлуночок працювати в режимі надзусиль, щоб протиснути кров через звуження в легені. Поступово правий шлуночок розтягується, збивається ритм, а оскільки легені недоотримують кров, то дитина ще й часто має бронхо-легеневі захворювання.

Єдиний вихід – операція. У два рочки Денискові пробують встановити оклюдер – це такий імплантат, яким закриває дірочку в серці наче корок пляшку. Та той просто не підходить. По тому, до 6 років, дитя живе під наглядом лікарів, а коли приїздить в Національний інститут серцево-судинної кардіохірургії ім. М.М.Амосова на черговий огляд, опиняється в операційній. Лікарі констатують: зволікати більше не можна.

Хірургічне втручання триває 4,5 години. За цей час кардіохірурги коригують дефект перетинки і роблять пластику серця. Усе минає успішно і за добу в реанімації Дениска переводять до звичайної палати. Його життю більше нічого не загрожує. Більше оперувати серце не потрібно. 

Усіма необхідними медикаментами в реанімації Денис був забезпечений завдяки «Charity Weekend. Здоровий день з Машею Єфросиніною».  Нині хлопчик вдома поряд з люблячою мамою. Вона виховує його сама і, здається, досі не вірить, що загроза лишилася у минулому. Каже, скільки й житиме, дякуватиме рятівникам синочка. 

Якщо ж і ви маєте бажання долучитися до порятунку дитячих сердець, тисніть «Допомогти».