Серцева підтримка

Найменше фізичне навантаження і серце 14-річного Володі Мацька буквально вилітало з грудей. Він важко дихав, швидко стомлювався, час від часу доходило навіть до запаморочення. Причина тому – вроджена і надскладна вада серця, яка перетворила життя хлопця на муку, і щомиті могла його обірвати.
Комбіновий стеноз аортального клапану – це звуження отвору аортального клапана, що перешкоджає нормальному току крові з лівого шлуночка в аорту. Як наслідок виникає постійна гіпоксія, тобто,  кисневе голодування, яка потім пошкоджує міокард. 

Без операції при такій серйозній хворобі не обійтися. Ба більше, вона потрібна навіть не одна. Та під час вагітності Віталія, це так звуть маму Володі, про це не здогадується. Діагноз її синові встановлюють лише, коли йому виповнюється два місяці. Тоді лікарі в Національному інституті серцево-судинної кардіохірургії ім.М.М.Амосова дещо заспокоюють жінку – ані медикаментозного, ані хірургічного втручання якийсь час син не потребуватиме, лише нагляд. 

Та коли Володі виповнюється шість років, його забирають до операційної. Кардіохірурги ювелірно роз’єднують клапани і розширюють аорту, аби покращити кровотік. Все минає успішно, Володю відпускають додому і далі, що півтора роки, він їздить до Києва на обстеження, мама тим часом сподівається, що оперувати більше не доведеться. 

Однак нещодавно лікарі шокують: треба оперувати вдруге і те хірургічне втручання – операція «Росса» - буде в рази складнішим.  
Володю знову везуть в операційну. Вражений аортальний клапан там замінюють на його власний клапан легеневої артерії. На це хірурги витрачають десять годин!!! На щастя, попри низку ризиків, все минає успішно. 

Кілька днів по тому Володя ще проводить в реанімації, де завдяки проекту «Charity Weekend. Здоровий день з Машею Єфросиніною» отримує всі необхідні медикаментами. До речі, під час операції він також був забезпечений витратними матеріалами і ліками. Потім – їде додому. 

Нині найбільша загроза позаду, і хоча за 5-10 років йому знову доведеться лягти на хірургічний стіл, нині він може жити спокійно. 

Друзі, тисніть «Допомогти». І нехай кожна дитина, яка з’являється на цей світ із хворим сердечком, отримає шанс його вилікувати!