Здорове сердечко для синочка

Він голосно закричав у пологовій залі, вхопив ротиком повітря, лікарі та мама з полегшенням видихнули: дитя здорове. Вони навіть не підозрювали, що цієї миті кров тільцем малюка Георгія Лаговського уже циркулює неправильно і без операції йому не жити. 
Транспозиція магістральних судин - вроджена вада серця, за якої аорта відходить від правого шлуночка, а легенева артерія - від лівого шлуночка, а мали б – навпаки. Таким чином у організмі малюка існують два ізольовані кола кровообігу, організм не насичується киснем, у дуже короткий термін розвивається серцева недостатність і легенева гіпертензія. З такими ускладненнями дитину врятує уже хіба трансплантація серця і легень. Тож цього у жодному разі не можна допустити.
Цей страшний діагноз у Житомирі хлопчикові ставлять на другий день життя, бо лікарі помічають, що його губки посиніли. На УЗД вони бачать збільшене сердечко і відправляють Георгія до Києва, в Національний інститут серцево-судинної кардіохірургії ім.М.М.Амосова. Там дитя одразу забирають до реанімації, де цілий тиждень, аж до операції, медикаментозно підтримують.


Саме хірургічне втручання триває п’ять годин. Серце немовляти на цей час зупиняють, воно не б’ється. Кардіохірурги майстерно міняють місцями судини. Потім Георгій знову потрапляє в реанімацію, де кілька діб набирається сил. 
Нині з ним усе добре. Більше операцій на серці він не потребує і мама з татом, а у них Георгій четверта дитина, дуже тому тішаться. А ще дякують проекту «Charity Weekend. Здоровий день з Машею Єфросиніною», завдяки якому їхній синочок мав необхіднімедпрепарати на операції та в реанімації. 

Дякуємо нашим помічникам і вкотре пропонуємо тиснути «Допомогти».