У Артема недорозвинені черевні м’язи

Мама Ліза дуже піклувалась про своє здоров’я та здоров’я свого майбутнього первістка. Вагітність проходила дуже добре, доки на плановому УЗД не виявили проблемку. Це був 5-й місяць вагітності, коли у крихітної дитинки виявили страшний діагноз. У майбутнього синочка – омфалоцеле.
Цей діагноз дуже і дуже не простий. Характеризується він неправильним розвитком плоду. Таке відхилення інакше називають грижею пуповини. У дитинки погано розвиваються м’язи животика, через що деякі внутрішні органи виходять за межі черевної порожнини. Вони залишаються у спеціальному грижовому мішечку, але унеможливлюють звичайні пологи. 


Дівчину з усіма підозрами відправляють на прокол живота і взяття креотипа. Діагноз підтвердився. Єдиним порятунком виявилось негайно їхати до ІПАГу, тільки там лікарі знають як врятувати матір та її майбутнього синочка. Потрібно відкорегувати вади. 
Занепокоєну Лізу ставлять на облік і домовляються, що вона через 2 місяці прибуде на огляд. Після візиту зустріч знову відстроковують, але вже на 1,5 місяця. На той період лікарі і назначають плановий кесарів розтин, адже самостійно дівчині народжувати небезпечно.


На 39-ому тижні вагітності на світ з’явився маленький хлопчик. Назвала мама його Артемом. У перші дні життя на нього випав нелегкий тягар – операційне втручання. 2 дні підготовки, потім кишківник хлопчика повернули на місце і одразу ж зробили пластику пупа. Тепер Артему не потрібно робити жодних додаткових операцій, адже лікарям та самому Артемку вдалося за раз подолати всі вади.


10 днів реанімації, і ось – мама з сином знову зустрілися!  Вже за 5 днів їх виписали. Тепер потрібно час від часу перевірятися у лікаря, але жодних операцій більше не вимагається. 
Завдяки проекту «Charity Weekend. Здоровий день з Машею Єфросиніною» Артемчика було забезпечено усім необхідним під час перебування в реанімації.