Андрійку зупинили серце на 57 хвилин

Маленький хлопчик народився у щасливій багатодітній сім’ї Анжели і Сашка Бойчуків, де батьки і їх п’ятеро діток чекали на появу наймолодшого – Андрія. Хлопчик був активним і життєрадісним. Нічого не віщувало біди, аж поки після його першого дня народження не поставили вирок.


На черговому огляді в рідному місті у дитинки лікарі почули шуми в серці. Відправили в обласну лікарню, де його детальніше обстежували. У малесенького, на вигляд абсолютно здорового Андрійка стеноз субаортального клапана. За такої патології в аорті малого наявне ненормальне звуження стулок клапана, що не пропускає достатню кількість крові. Хлопчику прописали приймати ліки та вітаміни для серця і відправили додому, ситуація була не критична. А вже коли прийшов час віддавати хлопчика в дитячий садочок, з’явилась необхідність уже вкотре перевірити серце. Ситуація була зовсім нехороша. Після огляду малюка відправляють до Києва в інститут Амосова. Вже не було жодних сумнівів, чи потрібна хлопчику операція, залишалось трошки почекати, коли він підросте та зміцніє для лікування.


Лише через рік лікар дозволив хірургічне втручання. Андрій мужньо витримав 6-годинну операцію. До того ж, вона потребувала зупинки серця на цілих 57 хв. Майже годину серце хлопчика не билось, поки лікарі намагались розширити клапан, аби виправити вроджену ваду. Інших варіантів не було.


Це справжнє диво, коли лікарі дають другий шанс на життя таким малюкам. Також потрібно подякувати тим, хто залучається допомагати творити ці дива. І цього разу вкотре хочемо подякувати компанії Київстар  за наш спільний проект #Sharityua, у рамках якого вдається сплачувати за операції діткам.


Все пройшло успішно. Хлопчик швидко прийшов до тями. Вже через добу він повернувся до мами в палату. А вже через тиждень їх і зовсім виписали додому. Його чекає чергове обстеження через півроку. Тоді можна буде сказати щось точніше про здоров’я сердечка цього молодого чоловіка.