Десятки лікарень в пошуках діагнозу

Об’їздити десятки лікарень в пошуках діагнозу.
Лише приїхавши до Києва, після 3-х місяців обстежень по різних лікарнях, батьки отримали всю інформацію з приводу хвороби їхнього сина. У хлопчика Вроджена вада серця. Необхідна термінова операція.


А здавалось все було так добре. Цілих три роки малий Кирило, мама якого працює фельдшером, а тато оператором на АЗСі, був здоровим і активним. Його батьки навіть не могли подумати про негаразди, адже не було ніяких ознак. Сам малий ні на що не скаржився. Однак після чергового огляду у лікаря таки знайшли проблемку.


У серці виявили шуми і дві маленьких дірочки. Після цього Наталія і Сергій вимушені були відвідати безліч лікарень, проконсультуватися з різними спеціалістами України аби довідатися, що робити і як лікувати сина. Нарешті вони потрапляють в Амосова, де зупиняють свої пошуки. Їм ставлять конкретний діагноз. У хлопця ВВС: Атріовентрикулярний септальний дефект, або Атріовентрикулярна комунікація, що є дефектом міжпередсердної та міжшлункової перетинки. При цьому мітральний клапан, що знаходиться на межі цієї перетинки нормально не трансформує кров з лівого передсердя в лівий шлуночок, через те що передня стулка клапана розщеплена. Наслідки такого дефекту – серцева недостатність і ураження легень. В даному випадку без хірургічного втручання помирають 100% пацієнтів, до того ж навіть не доживаючи до дорослого віку. Рішення було одне – негайна операція.


Хлопчика одразу ж кладуть до лікарні, аби швидко розпочати підготовку до операції. У визначений день Кирила забрали в операційну і сказали батькам чекати новин. Операція на серці в трирічної дитини. Ви уявляєте собі наскільки переживали батьки, котрі 4 години чатували біля дверей реанімації?Навіть подумати страшно!
На щастя все минуло, зовсім скоро вийшов лікар та сповістив хорошу звістку. Операція пройшла успішно і Кирило швидко приходить до тями. Батьки були на сьомому небі від щастя. Уже через добу його з реанімації перевели в палату до мами. Звісно не можна сказати про остаточне одужання. Кирилові ще доведеться проходити регулярні обстеження, аби попередити розвиток чи появу нових ускладнень.


Ми разом з батьками бажаємо швидкого одужання маленькому Кирилу і дякуємо спільному проекту «Твоя опора» та «One by one», завдяки якому хлопчик був забезпечений всім необхідним в реанімації.