Сердечко Єви

Вона народилася із синіми губками, а коли починала кричати, шкіра вкривалася фіолетовими плямами. Євочка Булаховська - одна із 4,5 тисяч українців, які щороку з’являються на світ із вадами серця, та в цієї дівчинки вона виявилася однією із критичних.


Транспозиція магістральних судин - це так звучить її діагноз. За нього аорта відходить від правого шлуночка, а легенева артерія - від лівого. Венозна кров розноситься аортою по великому колу кровообігу і верхньою та нижньою порожнинною веною повертається в праве передсердя і правий шлуночок. Із лівого шлуночка артеріальна кров іде в легеневу артерію і по легеневих венах надходить в ліве передсердя і лівий шлуночок. Внаслідок цього у діток розвивається серцева недостатність або навіть легенева гіпертензія.


Єві ваду діагностують одразу після народження. Реанімобілем з Одеси її везуть до Києва, у Національний інститут серцево-судинної кардіохірургії ім.М.М.Амосова. Там лікарі екстрено оглядають немовля і одразу забирають до операційної. Зволікати неможна.
Довгих 10 годин кардіохірурги перекроюють крихітне сердечко. Надважка операція, яка, на щастя, минає успішно. Єву забирають до реанімації, де бій за її життя продовжується.


Порятунок дитини став, зокрема, можливий завдяки #Sharityua - спільному проєкту фонду «Твоя Опора» та компанії Київстар, у рамках якого Єва отримала медикаментами і витратними матеріалами для операції, якими, на жаль, не забезпечує держава. 
Ми та батьки Єви ще раз хочемо сказати спасибі соціально відповідальній компанії Київстар, завдяки допомозі якої нині продовжує битися кількадесят дитячих серденьок.

Якщо ж Ви теж хочете подарувати надію маленькій дитині із хворим серденьком – тисніть «Допомогти», або відправляйте СМС із текстом «ЖИВИ» на номер 88000. І нехай кожна Ваша гривня стане для когось порятунком!