5, 5 годин задля здорового серця

Цій красунечці Вікторії скоро виповниться 8 рочків. І всі свої роки вона змушена боротися за своє життя. На дівчинку випало нелегке завдання – більше ніж 5-годинна операція по заміні одного з клапанів серця.  


Батьки дівчинки, Ірина та Дмитро, з нетерпінням чекали появи донечки на світ. Не менше радів цьому і старший братик Віки. В період вагітності тато з мамою робили усе, аби дитинка зростала здоровою і не було жодної підозри на відхилення від норми. Пологи пройшли вдало. Коли Віка народилась, всі були на сьомому небі від щастя. Однак згодом, через 2 місяці після народження, лікарі поставили жахливий діагноз – Вроджена вада серця. У дівчинки чотиристулковий аортальний клапан.
Аортальний клапан розташований між лівим шлуночком і висхідною частиною аорти, яка відповідає за велике коло кровообігу. Ці клапани існують для того, щоб вчасно прокачувати збагачену киснем кров у правильному напрямку, вони підтримують тиск у судинах і не дають крові потрапити назад у лівий шлуночок.


Як виглядає аортальний клапан? Він складається з трьох стулок. Однак у Віки їх чотири, це унеможливлює правильну роботу клапана. Він може негерметично закриватися, або навпаки стулки стають малорухливими і перешкоджають проходженню крові. Правильне функціонування аортального клапана можна відновити завдяки складній операції.
Ірина весь свій час проводить доглядаючи за донькою, а тато працює рентген лаборантом. Бюджет сім’ї замалий, аби самостійно оплатити всі витрати. Плюс період реабілітації коштує теж не малі суми. Проте це не привід опускати руки. Сім років дівчинка стояла на обліку у кардіолога в рідному місті та щороку була вимушена приїздити на огляд до Києва в Інститут серцево-судинної хірургії ім. Амосова. Відкладати таку операцію не можна, її краще робити у ранньому віці, аби уникнути можливих ризиків. До того ж, погана циркуляція крові створює безліч нових проблем. Чим довше чекати – тим їх більше. Сім років всі чекали правильного моменту, коли дівчинка буде готова, а її організм зможе впоратися з такою складною операцією. Після чергового візиту до лікаря було визначено дату операції.
На щастя все пройшло вдало.  Завдяки спільному проекту «Твоя опора» і «Onebyone», дівчинка була забезпечена медикаментами та виробами медичного призначення під час перебування в реанімації.


А завдяки Лабораторії «СІНЕВО» допомогли дівчинці препаратом «Кустодіол» на операцію. 
Віка – справжній боєць, вона дуже швидко прийшла до тями після операції. Тепер її чекає реабілітаційний період, але все найстрашніше позаду. Сподіваємось свій 8-й день народження вона відсвяткує в колі найближчих і найрідніших.