Вада, що вбиває

Любить вишивати бісером, мріє стати дитячим психологом, але понад усе – мати здорове сердечко. Олені Антоненко 9 років, дівчинка живе під пильним наглядом медиків – через рідкісну недугу, яку в неї діагностували при народженні.


Вагітність проходила добре, - згадує мама Оленки, - жодних проблем з плодом лікарі не бачили. На світ крихітка з’явилася доношеною, на 40-му тижні. Тоді ж стало зрозуміло - Оленка пришвидшено дихає та хрипить. Це виявилося проявом однієї з рідкісних недуг серця – аномалії Ебштейна.
Аномалія Ебштейна - це вада серця, за якої через зміщений клапан шлуночок подає мало крові в легеневу артерію. Виникає серцева недостатність. З такою недугою народжується одне на 20 тисяч малять. І вберегти життя може хіба операція.


Новонародженим їх проводять украй рідко, тому мамі Оленки порадили не поспішати і, доки дівчинка росте, спостерігати її в кардіологів. На УЗД батьки щороку возили донечку до Національного інституту серцево-судинної хірургії ім.М.М.Амосова. Коли ж їй виповнилося дев’ять, Оленці зробили коронарографію – це обстеження, що дає змогу медикам оцінити стан судин та серця. Одразу після дівчинці призначили операцію. Грошей у родини Антоненко, яка виховує трьох дітей, а працевлаштований тільки батько, бракувало. Допоміг проект «CharityWeekend. Здоровий день з Машею Єфросиніною». Дівчинку забезпечили необхідними ліками і препаратами на операції та в реанімації. Тож хірурги зменшили аорту та зробили корекцію серцевого клапана.
Однак на тому випробування для Оленки не завершилися. Їй може знадобитися ще одна операція, якщо клапан не ростиме разом із серцем, його треба буде замінити на штучний. Це стане відомо за півроку.


Давайте побажаємо Оленці, аби те обстеження не підтвердило потребу операції.
І вже традиційно пропонуємо Вам тиснути «Допомогти», або надсилати СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88 000 – щоби кожне хворе сердечко ставало здоровим.