Полікувати серце

Усе життя він прислухається до свого серця. У 13-річного Андрійка Чох воно хворе від народження. Комбінований стеноз аортального клапану – це так звучить його діагноз.
У Андрійка звужений отвір аортального клапану, це перешкоджає нормальному руху крові з лівого шлуночка в аорту. Без операції, аби вижити, не обійтися.
Про ваду у синочка його тато з мамою дізнаються лише після того, як первісток з’являться на світ. На третьому тижні життя педіатр чує шуми в серці, а УЗД підтверджує діагноз.


За тиждень дитину оперують. Розширюють судину, але попереджають – це тимчасову, попереду Андрійка чекає інша, більш серйозна операція.
Відтоді по кілька разів на рік хлопчик їздить до Інституту серцево-судинної кардіохірургії ім.М.М.Амосова на обстеження. Аж доки під час останнього не з’ясовується – зволікати з хірургічним втручанням більше не можна. Дитину забирають до операційної.
Довгих шість годин кардіохірурги міняють клапан у хворому серці. І хоча операція складна, їм все вдається. А от у реанімації справи їдуть не за планом. У Андрійка виникли ускладнення в роботі легень. І знадобилося кілька діб, аби їх здолати.


Нині стан хлопця уже стабільний. Його життю більше нічого не загрожує. І відбувається це завдяки, зокрема, і Вам. Адже витратними матеріалами під час операції, а також медикаментами в реанімації, Андрійко був забезпечений за кошти проекту «Charity Weekend. Здоровий день з Машею Єфросиніною».
Дякуємо усім причетним і вкотре просимо тиснути «Допомогти», або надсилати СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88 000. І нехай кожне хворе сердечко стане здоровим.