Здорове серце для Сашка

Його лоб рясно вкривався потом, а сил ледь ставало волочити ноги. 9-річний Саша Мошківський, який донедавна любив ганяти з друзями у дворі, все частіше додому повертався як вичавлений лимон. І причина тому – смертельно небезпечна вада  серця, про яку дитина навіть не підозрювала.
Першою сполохалася мама Тетяна. Саша її єдина дитина, виховує його сама. Жінка везе сина у Житомир, та там, після обстеження, нічого конкретного сказати не можуть. Хіба радять поїхати до Києва, перевірити серце.


Наступного дня Сашу оглядають уже в Інституті серцево-судинної кардіохірургії ім. М.М.Амосова, де шокують маму – ситуація критична. У хлопця частковий аномальний дренаж легеневих вен та дефект міжпередсердної перетинки.


Дві із чотирьох вен, які відходять від легень, у дитини з’єднані в одну, вони не ведуть до лівого передсердя як це має бути, а змішуються із венозною кров’ю. Від того організм не отримує кисню, страждають внутрішні органи. Якщо не оперувати – смерть. Тож Сашу везуть в операційну.
Довгих шість годин кардіохірурги лагодять сердечко і розставляють по місцях судини. Аби кров краще циркулювала, встановлюють навіть імплантат. Коли, після успішного завершення втручання, лікарі виходять сказати про це мамі, вона від радощів ледь не втрачає свідомість. Її Саша – житиме!!!
Після доби в реанімації його переводять до звичайної палати, а потім виписують.


Нині Саша вже вдома. Ми сподіваємося, що попереду у цього хлопчика довге щасливе життя і проживе він його завдяки Charity weekend. Здоровий день з Машею Єфросиніною, у межах якого Сашу вдалося забезпечити витратними матеріалами під час операції і медикаментами після неї.
Якщо ж і ви хочете стати добрим чарівником для діток, які від народження змушені боротися за життя, тисніть «Допомогти», або відправляйте СМС зі словом «Живи» на номер 88 000.


І нехай кожна Ваша гривня стане для когось порятунком!