Зберегти серце

Його сердечко ніколи не боліло, але будь-якої миті могло спинитися. Паші Цуберу 5 років.
Дві із чотирьох вен, які відходять від легень, у дитини з’єднані в одну, вони не ведуть до лівого передсердя як це має бути, а змішуються із венозною кров’ю. Від того організм не отримує кисню, страждають внутрішні органи.


Якийсь час організм ще здатен триматися, але він дуже обмежений. Якщо не оперувати – смерть. А в Паші частковий аномальний дренаж легеневих вен ускладнений ще й дефектом міжпередсердної перетинки. Він таким народився, але донедавна ані Паші, ані його батьки про це не підозрювали.
Від народження лікарів турбувало хіба незакрите овальне віконце. Спершу думали – переросте, а коли за рік зрозуміли, що ні, вирішили хіба спостерігати. Періодично Паша їздив до лікарі, але жоден лікар не помічав іншої, в рази страшнішої вади. Щось підозріле, а саме: розширені судини біля серця, - запримітили лише в лікарні Мукачевого. Туди саме з візитом приїхали лікарі Інституту серцево-судинної кардіохірургії ім.М.М.Амосова.  
Попередній огляд одразу виявляє ваду міжпередсердної перетинки – дефект венозного синуса, частковий аномальний дренаж легеневих вен ставлять під питання. Пашу терміново везуть до Києва.


Лікарі беруться перекроювати сплетіння крихітних судинок: операція, результату якої гарантувати не береться ніхто, триває понад чотири години. І кардіохірурги вкотре роблять неможливе – Паша отримує свій шанс на довге щасливе життя. Після доби в реанімації і тижня в палаті хлопчик повертається додому.
Родина Цуберів – багатодітна і геть незамовжна, мама в декреті, тато безробітний. Тож витратні матеріали для операції і медикаменти в реанімації Паша отримав завдяки #Sharityua – спільному проекту нашого фонду та компанії Київстар.


Ми та батьки Паші ще раз хочемо сказати спасибі соціально відповідальній компанії Київстар, завдяки допомозі якої нині продовжує битися кількадесят дитячих серденьок.


Якщо ж Ви теж хочете подарувати надію маленькій дитині із хворим серденьком – тисніть «Допомогти», або відправляйте СМС із текстом «ЖИВИ» на номер 88000. І нехай кожна Ваша гривня стане для когось порятунком!