Вони благали врятувати донечку

Усю вагітність маму готували: дитя з’явиться на світ із синдромом Дауна. Ніхто навіть не підозрював, що Елісабет народиться не з генетичною вадою, а із серцевою. І виживе дивом.
Дефект міжпередсердної перетинки – вада серця за якої між лівим та правим передсердям утворюється дірочка. Через неї під час скорочення змішується кров. Це перевантажує роботу органу і провокує появу серцевої слабкості та легеневу гіпертензію. Єдиний вихід – операція. Якщо вчасно її не провести, життя дитині врятує лише трансплантація. Та про все по черзі.


Елісабет народжується на 39 тижні вагітності.  З пологової зали маму одразу забирають до операційної – видаляти каміння в нирках, донечку ж починають обстежувати. Синдром Дауна, на щастя, не підтверджується, за тиждень щаслива уже вдома. Про ваду в серці ніхто не здогадується.
Дивом батьки вирішують звозити донечку на УЗД серця, наче щось відчувають. Лікар одразу шокує – воно хворе, потрібна операція. Та призначати її не квапляться, мовляв, нехай підросте. Батьки знову, інтуїтивно, вирішують інакше – везуть донечку в Київ. І не помиляються.


В Інституті серцево-судинної кардіохірургії ім.М.М.Амосова одразу бачать – справи гірші, аніж думали їхні колеги. Гаяти часу не можна, бо з ладу вийдуть і серце, і легені. Тоді Елісабет врятує хіба трансплантація органів, а це в Україні поки майже вирок. Тож дівчинку терміново оперують.
На щастя, все минає успішно. З реанімації Елісавету переводять до звичайної палати, а згодом – виписують.  
Нині дівчинка здорова. І це стало можливим зокрема завдяки і Вам. Адже витратними матеріалами під час операції і медикаментами в реанімації Елісабет була забезпечена за кошти, отримані від проекту Charity weekend. Здоровий день з Машею Єфросиніною. На жаль, батьки самостійно фінансово подбати про донечку не могли: мама сирота, а тато безробітний, доглядає своїх хворих батьків.


Дякуємо, що підтримуєте наші ініціативи.
Аби далі допомагати малечі долати серцеві вади, тисніть «Допомогти», або відправляйте СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88 000.
І нехай кожна Ваша гривня стане для когось порятунком.