Аби серце билося

«Дуже лагідна і ніжна дівчинка…», - так про 4-річну Карінку Іваненко говорить Віталій, її тато-вихователь. Він із дружиною Тетяною, яку Каринка називає мамою, взяли її під опіку, коли та була геть крихітною. І понад усе боялися, аби їхню донечку не забрала вада серця.


Каринка народжується у місті Сіверськ на Донеччині, на той час – це «зона АТО». Жінка, завдяки якій дитя з’явилося на світ, не дбала ані про себе, ані про доньку. Тож за лічені дні після пологів знесилене немовля потрапляє в реанімацію, а та, хто народила, більше не з’являється.
Коли Каринці виповнюється чотири місяці, її та братика з сестричкою забирають до себе Тетяна з Віталієм. Далі вони живуть у дитбудинку сімейного типу. Нині там десять діток віком від 3 до 15 років.


Прийомні батьки кажуть: люблять Каринку, наче рідну донечку. І тому справжнім ударом для них стає діагноз дитини - дефект міжпередсердної перетинки.
Дефект міжпередсердної перетинки – вроджена вада серця при якій є дірочка між лівим та правим передсердям, через яку під час скорочення змішується кров. Дефект трапляється у 8% діток із вадами серця, перевантажує його роботу і провокує появу серцевої слабкості та легеневу гіпертензію. Єдиний вихід – операція.
Про те, що у Каринки хворе сердечко, з’ясовується випадково. Їй мають видаляти грижу, тому проводять додаткові обстеження. Шоковані прийомні батьки одразу везуть дівчинку до Києва, в Інститут серцево-судинної кардіохірургії ім. М.М.Амосова, де наступного ж дня крихітку оперують.
Попри ризики, усе минає успішно. Добу Каринка проводять в реанімації, ще кілька – в звичайній палаті, а потім люблячий тато, який не відходив від донечки ані на крок, забирає її додому. Нині можна сміливо стверджувати – небезпека позаду.


І це стало можливим зокрема завдяки і Вам. Адже витратними матеріалами під час операції і медикаментами в реанімації Каринка була забезпечена за кошти, отримані від проекту Charity weekend. Здоровий день з Машею Єфросиніною.
Дякуємо, що підтримуєте наші ініціативи.


Тисніть «Допомогти», або відправляйте СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88 000. Давайте разом примножувати добро!