Здорове сердечко для Артемка

Русяве волосся, блакитні оченята... Мама називає його своїм «серденьком» і, здається, досі не може повірити, що небезпека позаду. Артемко Кузенко народився з надскладною вадою серця, низкою ускладнень. Він дивом вижив, зокрема, завдяки Вам.


Тетрада Фалло – вроджена недуга. За неї у малесенькому серденькові проявляються одразу чотири вади: клапан легеневої артерії звужений, аорти зміщена, правий шлуночок гіпертрофований, а між ним і лівим шлуночком – дірочка, через яку змішується кров. Половина із діточок, народженими із Тетрада Фалло, не доживають і до 5 років. Усе тому, що вада інколи запізно себе проявляє, це й той час, коли вчасна діагностика може бути вирішальною.


У Артемка ваду виявляють, коли він ще перебуває у маминому животикові, це УЗД на 17 тижні вагітності. Лікар шокує: окрім хворого серця дитя може мати дві генетичні недуги. Через те до пологів і ще кілька тижнів після них, допоки тривають генетичні тести і всі можливі огляди, Христина живе в страху.


На щастя, синдром Дауна і синдром Діджорди не підтверджуються. Лише по тому Артемка везуть до Інституту серцево-судинної кардіохірургії ім. М.М.Амосова. Операцію призначають не одразу, спершу лікарі вирішують, що малюк має підрости, допоки вада не стане критичною. Перші чотири місяці минають спокійно, потім ситуація виходить з-під контролю. Артемка терміново забирають до операційної.
Запускається апарат штучного кровообігу, маленьке серце  не б’ється. Довгих п’ять годин його «лагодять» найкращі лікарі. Ювелірна робота, де найменша помилка може вартувати життя.


На щастя, усе минає успішно. Далі – реанімація: 10 днів, п’ять з яких – на апараті штучної вентиляції легень. Потім ще тиждень у загальній палаті.  
Нині Артемко вже вдома. Ми сподіваємося, що попереду у цього хлопчика довге щасливе життя.

Charity weekend. Здоровий день з Машею Єфросиніною, у межах якого хлопчика вдалося забезпечити витратними матеріалами під час операції і медикаментами після неї.
Якщо ж і ви хочете стати добрим чарівником для діток, які від народження змушені боротися за життя, тисніть «Допомогти», або або відправляйте СМС зі словом «Живи» на номер 88 000. І нехай кожне маля отримає свій шанс!


Дякуємо усім причетним! А вас, наші добрі чарівники, просимо тиснути «Допомогти», або надсилати СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88000, аби ще більше крихіток отримували шанс на життя.