Софійка VS омфалоцеле

Вона кумедно позіхає і солодко усміхається уві сні. Це наша Софійка Сухорукова. Вона народилася із важкою вадою: шлуночок крихітки буквально виходив назовні – гулею, що випиналася із животика. 


Омфалоцеле - вроджений дефект передньої черевної стінки, при якому петлі кишківника, печінка а інколи і інші внутрішні органи виходять за назовні, пуповина уже відходить від них. Єдиний шанс врятувати дитину – операція. 
Це була хоч і пізня, але дуже бажана вагітність. Марія та Михайло, маючи дорослого сина, дуже мріяли про донечку, тож коли дізналися, що вдруге стануть батьками – не тямилися від щастя. 


Тривога прийшла із УЗД на 16-ому тижні вагітності: тоді лікарі побачили сплутану у вузлик пуповину, одначе запевнили – хвилюватися не варто, то не страшно.  За місяць уже в обласній лікарні той «вузлик» назвали гемангіомою – доброякісною пухлиною – знову заспокоїли і порадили чекати пологів. Та буквально перед ними виявився – усе набагато страшніше, аніж можна було уявити.  
Народжувати Марію направляють до ПАГу, єдиного закладу в країні, де здатні рятувати життя діткам із найважчими патологіями. Щойно там на світ з’явилася дівчинка вагою 3 700 грамів і зростом 55 сантиметрів, її одразу везуть у реанімацію. Уже наступного дня Софійку забирають на екстрену операцію.  
Протягом кількох годин хірурги ювелірно робили пластику пупочка, сховавши шлуночок. Усе минуло успішно і за десять днів реанімації її перевели в звичайну палату, а трішки згодом виписали додому. 


Софійці дуже пощастило, адже її життю нині ніщо не загрожує. І це стало можливим не лише завдяки фаховості лікарів, а й з допомогою #charity_chain, спільного проекту «Твоя опора» та Gusema Jewerly у рамках якого Софійка в реанімації була забезпечена усім необхідним. 
Щиро дякуємо нашим помічникам! І просимо продовжувати. Тисніть «Допомогти», або надсилайте СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88 000 і з кожною Вашою гривнею котрийсь із немовлят із важкою вродженою вадою отримає свій шанс на життя!