Її вбиває цироз: Марії потрібна нова печінка

Темно-фіолетові кола навколо очей Марії Баланович не приховаєш жодним тональним кремом, занадто вони виразні. Шкіра на обличчі, тай загалом по всьому тілові, бліда, місцями навіть жовта. Слабкість і втома – це те, що відчуває 17-річна дівчина щодня. А віднедавна, відколи смертельна хвороба забрала її рідну сестру – ще й відчай. Бо вона, маючи той самий недуг – наступна. Якщо не завадити.

 

Коли Марії було п’ять років, у неї з носика часто бігла кров. Батьки запереживали і повезли її в ІПАГ. Туди вони саме їздили зі старшою донечкою, яка хворіла на біліарний прогресуючий цироз печінки. Це автоімунна патологія, за якої власний організм нищить свою ж печінку – аж до загибелі. Єдиний вихід – трансплантація враженого органу.  І от тепер уявіть шок батьків, коли в ІПАГові тоді їм сказали – молодша донечка в тій же ситуації. Захворювання генетичне.

Обом потрібна була донорська печінка, але грошей на такі операції у батьків не було. Дівчаткам хіба призначили дієту і медикаментозну підтримку. По кілька разів на рік вони їздили до Рівного на лікування і обстеження.  Усе, що лишалося сестрам - підтримувати одна одну і сподіватися, що протримаються, доки трансплантологію не налагодять в Україні. Старше не донечкалася:  за три місяці до вісімнадцятиліття дівчину  забрав цироз печінки.

Марії 18 років буде у листопаді. Нині вона тримається з останніх сил. На жаль, ані тато, ані мама як донори печінки їй не підійшли. На Білорусь же, де українцям пересаджують органи, 110 тисяч доларів – саме стільки коштує операція – родина не має.

На жаль, ми не можемо організувати Марії можливість трансплантації, це має зробити держава, але зі свого боку, поки дівчина її чекає, долучилися і забезпечили її підтримувальною терапією. Усе в рамках #mashaefrosininaformarsala, спільного проекту «Твоя опора» та Marsala.

Дуже сподіваємося, що дівчинка зможе отримати свій шанс на порятунок. Дуже гірко визнавати, що не одна вона чекає на донорський орган. Потреба України в операціях з пересадження – 5 тисяч на рік. На жаль, через- відсутність дієвої системи трансплантології, 9-ро наших громадян помирають щодня.

Якщо хочете підтримати Марійку у її боротьбі, тисніть , або відправляйте СМС зі словом «Живи» на номер 88 000. А ще поговоріть, будь ласка, з рідними про важливість донорства органів, прочитайте про світовий досвід і підтримайте розвиток трансплантації в Україні.