Саша сильніший за ваду

 

Ще у маминому животикові, а це була перша вагітність жінки, у діафрагмі Саші Кушнаренка утворилася дірочка. Саме через той отвір внутрішні органи дитини із черевної порожнини потрапили в область грудної клітини, утворивши грижу. Це дуже небезпечно, адже грижа одразу почала тиснути на легені, заважаючи їм розвиватися.

Діафрагмальна грижа у новонароджених вважається рідкісним явищем, зустрічається у одного з 5000 новонароджених немовлят, але вкрай небезпечним. Якщо вчасно не прооперувати, хвороба порушить функціонування органів дихання і призведе до смерті дитини.

На щастя, ваду у Саші виявили іще до народження. Тому на світ він з’явився в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології – єдиному в Україні закладі, куди потрапляють породіллі з патологіями вагітності, місці, де лікарі уміють рятувати таких діток. У перші ж хвилини життя Саша опинився в реанімації, а за кілька днів – на операційному столі.

Протягом кількох годин хірурги розміщували крихітні органи хлопчика по своїх місцях, а отвір зашивали м’язовою тканиною. Кропітка і дуже ризикована операція, яка, на щастя, минула успішно. За п’ять днів Саша уже зробив свій перший подих без допомоги апарату штучної вентиляції легень, а за тиждень – перший ковток суміші.

Усе це стало можливим не лише завдяки професійності лікарів, а й допомозі нашого спільного проекту #Charity_Chain, спільному проекту «Твоя опора» та  Guzema Jewelry, завдяки якому Сашу забезпечили усіма необхідними ліками і витратними матеріалами для операції.

І нехай на все життя на животі Саші лишиться рубець, головне – воно буде, усе страшне лишилося позаду, вада Саші більше не заважатиме.

Якщо ж і Ви хочете стати добрим чарівником для котрогось із малюків ІПАГу, тисніть , або надсилайте СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88 000. І нехай кожна крихітка отримає свій шанс!