Врятувати «сонячне дитя»

 

Страшна вада серця від народження не дає спокою Олексійку Сухенку, «сонячному хлопчикові» - саме так називають діток із синдромом Дауна. Час від часу він задихається і синіє. Тоді лише реанімація і киснева маска, ліки які впродовж майже року – від народження – приймає дитя більше не допомагають. Єдиний порятунок для Олексійка - операція.

Про синдром Дауна у згорточка любові під серцем мама дізналася ще на 20 тижні вагітності. Остання протікала тяжко, вона ледь не втратила дитя і тому жодні слова лікарів про хворобу дитини і лише клопоти попереду її не спинили. За цим був іще один удар – діагноз атріовентикулярна комунікація зі стенозом легеневої артерії.

За цієї вродженої вади у міжшлуночковій та міжпередсердній перетинці серця утворюється дефект, а через звужену артерію кров ще й погано циркулює. Від того виникає серцева недостатність, воно перестає качати кров і від смерті врятувати може лише трансплантація донорський серця й легень. В Україні діткам таких операцій не роблять. Та такого сценарію, на щастя, можна запобігти.

Вагою якихось два кілограми Олексійко на світ з’явився в ІПАГові – єдиному в Україні закладі, де рятують таких як він критичних немовлят. Кілька діб реанімації, далі – консультації з лікарями з Інституту серцево-судинної хірургії ім. М.Амосова. Там маму запевнили – зроблять все можливе, аби її синочок жив. До того, як розвинеться серцева недостатність, є трохи часу, але оперувати було зарано – Олексійко мав набрати вагу.

Рік страшного очікування, постійні напади задухи і лише надія – дочекатися. І ось днями  кардіохірурги обнадіяли – операції бути. Олексійка до неї уже готують. Вона буде складною і дуже ризикованою, але це єдиний шанс жити далі, і мама вірить – Олексійко ним скористається.

На щастя, незаможній родині цього маленького хлопчика не довелося продавати все своє майно, аби врятувати дитину. Всі витрати на операцію у рамках нашого спільного проекту #Sharityua сплатить Kyivstar. Тож ми вкотре дякуємо компанії мобільного оператора та особисто її президентові Петру Чернишову за змогу рятувати дитячі серця.

Детальніше про проект за посиланням https://kyivstar.ua/uk/sharity

Ми ж пропонуємо тиснути , або відпрвляти СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88 000, аби свій шанс на одужання отримала іще не одна хвора дитинка.