Діагноз виключення

 

Він поїхав до дитячого табору відпочинку, а звідти – до реанімації. Туди 12-річний Андрійко Полюхович потрапив у критичному стані: температура 39.7, блювота, сильний головний біль та біль у животі. Як з’ясувалося згодом – так організм хлопчика відреагував на таблетки від гельмінтів, які профілактично давали усім дітям у таборі.

Інститут акушерства педіатрії та гінекології – одне із тих місць, куди везуть найтяжчих діток із усієї України. Андрійко потрапив саме туди. І хоча там працюють найкращі лікарі, понад місяць вони не могли встановити причину такого стану хлопчика. А оскільки численні аналізи та обстеження показували проблему печінки – її проби були зависокими – зрештою зупинились на діагнозі -  криптогенний гепатит.

Гепатит – це запалення печінки. Причин для його розвитку безліч: віруси, токсичний вплив алкоголю і ліків, аутоімунні процеси, захворювання інших органів. Однак, коли запалення має хронічний характер, а причина після повної діагностики незрозуміла, лікарі змушені констатувати наявність криптогенного гепатиту.

Цей діагноз ставиться в останню чергу, після того, як всі інші можливі причини були виключені. У медицині така ситуація називається «діагноз виключення».

Андрійко один із чотирьох діток у родині Полюховичів. Батьки не працюють, мама доглядає дітей, а тато має інвалідність. Відтак сплачувати за обстеження і ліки сина були не в змозі.  Тому усі витрати взяв на себе #mashaefrosininaformarsala, спільний проект «Твоя опора» та Marsala.

Андрійко разом з батьками дякує усім, хто допоміг йому пройти лікування і повернутися додому. Ми ж пропонуємо тиснути , або відпрвляти СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88 000, аби свій шанс на одужання отримала іще не одна хвора дитинка.