Врятувати Алінку

Вагітність Алінкіної матусі проходила добре, але на 21 тижні під час планового УЗІ лікар відмітив, що дитинка має ваду серця. Мама відчула як похололо всередині... Лікарі говорять Олені про вибір: переривання вагітності або народжувати дитину з вадою. У родини вже є двоє дітей - 8 та 15 років. Батьки не опускають руки і вирішують народжувати і боротися за життя такої бажаної дитинки. Тато Руслан мріяв про дівчинку.

Пологи пройшли добре - на 41 тижні вагітності. Алінка народилася з вагою 3200, зрістом 52 см. Відразу після пологів дівчинка потрапляє у реанімацію ІПАГу. Там вона окріпнула і поки вона знаходилась під наглядом до родини приїздили лікарі з Інституту Амосова для обстеження та підтвердження діагнозу. Лікарі рекомендували Алінці підрости, набрати вагу та у 6 місяців приїхати до Інституту Амосова на чергове обстеження. Саме це батьки і зробили - у віці 6 місяців дитині провели першу операцію. Алінці зробили анастамоз Блелока (правий), завдяки чому серце почало розвиватися краще і готуватися до кардинальної операції.

І ось прийшов той період, коли дівчинка хоче бігати, активно ходити як звичайна дитина, але сил на це в неї небагато - Алінка дуже втомлювалося, їй важко було дихати, пальчики на ніжках та ручках стали синіти.

І ось дівчинку у віці 1,5 рочки привезли до Інституту для операції. Хірургічне втручання тривало 5-ти годин. Лікарі зробили все, аби Алінка більше не опинилася на операційному столі. Після операції - 3 доби у реанімації і аж після того стан Алінки стабілізувався. І дитину перевели до палати, де її чекали тато і мама. Попереду дівчинку очікує відновлення після операції та життя з оновленим сердечком.

Мама каже: «Алюсік для нас дуже бажана дитина. Вона дуже позитивна, життєрадісна, дуже любить дітей і танцювати з ними. Любить музичні мультики і підспівує під них. У бабусі любить гратися з собачкою і котиком. Я обожнюю її посмішку, і її міміку, коли вона щось хоче пояснити, тільки поки що на своїй незрозумілій мові. Алінка сама найкраща дитина у світі. Якби було можливо, я б сама лягла на операцію, замість неї. Дуже надіємося, що все буде добре і дитина наша буде жити повноцінним життям".

Олена мріє про щасливе майбутнє для донечки.

Сама сім’я із Закарпатської області, з міста Ужгород. Про БФ "Твоя опора" дізналася від мами, якій ми раніше допомогли. Так само як тепер допомагаємо Алінці. Батько не має стабільної роботи, тільки періодично підробляє. Доходи багатодітної родини невеликі - приблизно 9 тисяч гривень і тому їм дуже була потрібна допомога, яку ми змогли надати їм завдяки проекту  #Sharityua -  спільному проекту фонду «Твоя опора» та компанії Київстар, у рамках якого ми допомагаємо лікарям рятувати сердечка діткам із малозабезпечених родин чи сиротинців.

 

Тетрада Фалло являє собою вроджену ваду серця, що відноситься до «синього» типу. Дана патологія складає близько 15% всіх вроджених вад серця.  Це є вроджена вада серця, що класично має 4 анатомічні компоненти:  дефект міжшлуночкової перегородки, обструкцію вивідного тракту правого шлуночка, дестрапозицію аорти та гіпертрофію міокарда правого шлуночка.

Новонароджена дитина з патологією тетрада Фалло, зазвичай, має нормальний розвиток, оскільки в перинатальний період вади серця не перешкоджають кровообігу. Але перші симптоми патології можуть проявитися вже через кілька днів після народження. 

Якщо ви хочете допомогти нашим підопічним - тисніть  

Або ж надсилайте СМС зі словом ЖИВИ на номер 88000!

 

Творимо добро разом!