Боротьба за Матвійка

Коли мама ніжно чухає йому вушко, він усміхається, а коли складе пальчик у крихітні долоньку – синочок міцно його стискає. Матвій Марченко подобається, коли мама поряд. Він народився передчасно і уже місяць перебуває в реанімації ІПАГу, де кожен його день – то боротьба за життя.

Валерія шалено зраділа, коли довідалася – під серцем у неї дитя. Одначе слідом за радістю прийшла тривога: жінка має діабет і дуже боялася, щоби немовля часом не набуло через це проблем. На жаль, ці страхи мали місце: Матвійко народився з діабетичною фетопатією – це коли вага тіла надлишкова, а розмір мозку та вилочкової залоги – замаленький, на додачу – іще і проблеми із формуванням скелету. Окрім того були помітні неспокій під час сну, тремор підборіддя і кінцівок, а це усе – ознаки синдром церебрального збудження.

Від народження і донині Матвійко самостійно не дихає, за нього це робить апарат вентиляції легень, він харчується через зонд, щомиті хлопчик під’єднаний до апаратів життєзабезпечення. Щодня Матвійкові вводять дорогі антибіотики, які допомагають слабкому організму долати вбивчі інфекції, а ще низку медикаментів для підтримувальної терапії.

На жаль, Інституту педіатрії, акушерства і гінекології, єдиний профільний заклад держави, куди потрапляють жінки з найтяжчими патологіями вагітності, з року в рік критично недофінансовується. Цьогоріч замість необхідних 52 млн грн Інститут отримав 8,5 млн грн, тобто лише 16% від потреби. І це в той час, як усього місяць виходжування одного малюка у реанімації ІПАГу обходиться в середньому у 60 тис. грн. 

Матвійко народився у незаможній родині. Про його тата – нічого невідомо, мама Валерія не працює і навіть кількох тисяч гривень на порятунок сина жінка не має, не говорячи вже про 60 тисяч на місяць! Та, на щастя, Матвійка не кинули напризволяще. Від народження дитя отримує усі необхідні медикаменти завдяки #Charity_Chain, спільному проекту «Твоя опора» та Guzema Jewelry.

Мама Матвійка, Валерія, від щирого серця дякую усім, хто допомагає її синочкові у цій нелегкій боротьбі. І хоча попереду ще багато перешкод і довга реабілітація, вона ані на мить не сумнівається – вони усе здолають!

БФ «Твоя опора» дякує усім помічникам за сердечність. Адже один клік або СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88000 здатні подарувати шанс на одужання тому, хто так його потребуєJ Лише разом ми здатні творити дива!