Чотири вади в одному серденьку

Вона народилася із одразу чотирма вадами в сердечку. Та навіть попри невтішний прогноз лікарів, ця крихітка міцно вхопилася за життя. Їй уже рік, позаду - одна із найскладніших операцій, попереду – тривала реабілітація. Та головне нині – полишити реанімацію. 

Ми продовжуємо розповідати Вам про діток, яких вдалося врятувати завдяки допомозі Благодійного фонду Великої Британії «ALBION AID FOUNDATION». Отож, знайомтеся із нашою наступною підопічною – Софійкою Приходченко.

То була перша і пізня вагітність у мами Олени. Бог подарував їй донечку аж у 40 років. І хоча батько одразу ж відмовився від дитини, яку жінка носила під серцем, вона знала – буде найщасливішою у світі мамою. І того щастя не могла затьмарити навіть діагностована на восьмому місяці вагітності вада серця.

Води у жінки відходять в Прилуках. Олену, яка мала народжувати в ІПАГові під наглядом найліпших лікарів, але у плановому порядку доїхати туди так і не встигла, каретою швидкої екстрено везуть у Київ. За добу на світ там з’являється дівчинка вагою 3600 грамів і зростом 52 сантиметри. Сині губки і пальчики, а ще нездатність пити молочко – через слабкість і кашель – одразу вказують на одну із найнебезпечніших хвороб - Тетраду Фалло.

За неї у малесенькому серденькові проявляються одразу чотири вади: клапан легеневої артерії звужений, аорти зміщена, правий шлуночок гіпертрофований, а між ним і лівим шлуночком – дірочка, через яку змішується кров. Половина із діточок, народженими із Тетрада Фалло, не доживають і до 5 років. Усе тому, що вада інколи запізно себе проявляє, це й той час, коли вчасна діагностика може бути вирішальною.

Аби врятувати Софійку, у перші ж дні життя до реанімації ІПАГу приїздять спеціалісти Інституту серцево-судинної хірургії ім. М.Амосова. Підтверджують недугу і констатують: треба оперувати. Одначе хірургічне втручання доводиться відкласти. Головна умова його проведення – достатня вага, яку має набрати дитя. Усе, що лишається мамі – повертатися додому і з надією чекати на операцію.

Що Інституту Амосова за цей рік Олена з донечкою приїздили щокілька місяців. Лікарі оглядали Софійку і щоразу говорили – треба почекати. За цей час у неї було кілька нападів, хвороба прогресувала: дитя не могло ходити, не було сил навіть зіп’ятися на ніжки,  синіли уже не лише губки, а й обличчя. У рік стало зрозуміло – зволікати більше не можна. Лікарі нарешті призначили дату операції.

Довгих сім годин кардіохірурги ювелірно перекроювали крихітне сердечко, а Олена під реанімацією молила Бога, щоби донечка вижила.  На щастя, усе минулося добре. Але жодних прогнозів давати лікарі не квапились, довгі дні в реанімації та тиждень  у дитячому відділені . Все це дало можливість дитинці зміцніти і таки з радістю поїхати додому.

Сплатити вартість необхідних дівчинці витратних матеріалів погодився наш партнер, Благодійний фонд Великої Британії «ALBION AID FOUNDATION». Мама Олена від усього серця дякує помічникам і щиро вірить, що її сильна донечка з усім впорається, окріпне і буде здоровою.

Ми ж вкотре хочемо сказати, що діток із вадами серця щороку в Україні народжується аж п’ять тисяч і усім їм потрібна допомога. Ми їм потрібні. Тож, тисніть , або відправляйте СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88 000. І нехай кожне маля отримає шанс на щасливе і здорове життя!