Врятувати Рому

Він дихає за допомогою кисневої масочки, на животикові ще незагоїні шрами, а поряд з ліжечком – апарати життєзабезпечення. Рома Пантус народився із несумісним із життям вадою.  Позаду уже одна операцію, скільки попереду – невідомо. Ось уже місяць кожен день Ромчика – це нескінченні крапельниці, уколи і балансування на межі…

Гастрошизис – одна із найскладніших вад, з якими народжуються немовлята. Це вроджений дефект передньої черевної стінки, при якому через розщелину з черевної порожнини випадають петлі кишківники, а іноді і інші органи. Цей діагноз майбутнім батькам Роми повідомляють на 18-му тижні вагітності. І вони одразу їдуть до ІПАГ. Бо лише там навчилися повертати до життя таких діточок, хоча ще кілька років тому гастрошизис означав неминучу втрату маляти.

Останній тиждень перед пологами минає вкрай напружено. Стає відомо: розмір дефекту збільшився з 7 до 23 міліметрів, у навколоплідні води вийшов не лише кишківник, а й частина шлунку, виникла кишкова непрохідність, а у мами діагностували маловоддя. Ризик втратити дитину надто високий, жінку терміново везуть в операційну,  де на світ і з’являється хлопчик вагою 2700 грамів і зростом 50 сантиметрів. Одразу звідти він потрапляє в реанімацію.

Єдиний шанс врятувати – це операція, під час якої хірурги би закрили дірочку у діафрагмі і повернули на свої місця органи. Одначе грошей на витратні матеріали для неї, а також на дороговартісні медикаменти для реанімації у родини Пантус немає – мама Юля в декреті, тато В’ячеслав – учасник бойових дій. Це дно відчаю з якого родину дістає  #Charity_Chain, спільний проект «Твоя опора» та  Gusema Jewelry. Рому забезпечують усім необхідним. Операція минає успішно.

Нині стан дитини лишається тяжким, він досі в реанімації, попереду ще кілька операцій, але головне – надія на одужання таки є. Батьки Роми дякують усім, хто доєднався до порятунку їхнього сина, і просять не лишати їх і далі.

Якщо Ви можете підтримати цього сильного хлопчика – тисніть , або відправляйте СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88 000.

І нехай усі дітки будуть здоровими!