Вберегти немовлят від страждань

Мама мала би носити її на руках і гладити по животикові, який нестерпно болить, натомість Катруся самотньо лежить у ліжечку. Вона народилася одразу із двома важкими діагнозами – кишкова непрохідність та синдром Дауна – і хворою автоматично стала непотрібною. Її заможний тато на роботі оголосив колегам, що донечка померла, заборонив дружині навідуватися до лікарні і не лишив ані копійки на боротьбу за життя, а вчепитися за нього вона мусить. Генетичні тести у іменитих лікарів, аналізи в хороших клініках, тисячі гривень і все це, аби бути певними – народять здорову дитину. От тільки доля вирішує інакше.

На світ Катруся з’являється передчасно, на восьмому місяці вагітності, і одразу потрапляє до реанімації – її кишківник не працює, їжа зупиняється в животикові, потрібна термінова операція, інакше крихітку не врятувати. Саме в цей час, замість підтримати крихітку, батьки від неї відвертаються. Не складається і з операцією: навіть після неї кишківник Катрусі не запрацював, потрібно робити ще одну.

На жаль, це поширена практика. Торік в ІПАГові допомогу отримали 16 таких діток, і частині з них хірурги змушені були робити по три-чотири операції, і це не їх провина. За непрохідності кишково-шлункового тракту завдання лікарів – прибрати частину тканин, яка рух ним закупорює. Це дуже довгий, складний і ризикований процес. З одного боку, не можна відрізати більше, бо у дитинки будуть проблеми із засвоєнням їжі, важливий кожен міліметр, а з іншого – якщо той збережений міліметр виявиться не функціональним, крихітці загрожують бактеріальні інфекції, зараження крові і навіть смерть.

У сучасному світі для таких операцій уже давно використовують спеціальні степлери, які дозволяють лікарям за лічені хвилини "прошити" проблемні ділянки кишківника, вберігаючи діток від післяопераційних ускладнень, а відповідно – додаткових страждань. На порятунок одного пацієнта йде від 3 до 10 касет. Лікарі в ІПАГові вже освоїли нову методу і тепер хочуть прооперувати на основі неї Катрусю, от тільки поки не мають змоги – у них немає касет. Аби допомогти дівчинці та таким, як вона маленьким пацієнтам із кишковою непрохідністю, здолати недугу, ми хочемо закупити для Інституту педіатрії, акушерства та гінекології для степлерів endoGIA та Tri-Staple 24 упаковки касет. Це орієнтовний річний запас необхідних матеріалів, яких для діток не закуповує держава.

Операцію Катрусі призначать, щойно вдасться здолати бактеріальну інфекцію. Лікарі не втрачають надії, що батьки передумають і заберуть донечку додому. Та поки сподіватися на них не доводиться, ми – її єдина надія. Допоможіть Катрусі, підтримуйте проект на Українській Біржі Благодійності, подаруйте крихітці шанс!