Полагодити клапан, аби повернутися до життя

9-річний Богданчик Бойко обожнює тварин і залюбки допомагає татові з мамою по господарству. От тільки останнім часом робити йому це було все тяжче: задуха, напади кашлю, якого не спинити, і слабкість, що вимотувала з хлопчика усі сили. Коли йому було 4 рочки, лікарі виявили у серці Богдана шуми, а уже за кілька років з’ясувалося, то вроджена вада серця - недостатність мітрального клапана, і ускладнена вона легеневою гіпертензією.

Через ваду мітрального клапала  кров у серці Богдана циркулює неправильно, що за кілька років позначилося і на легеневій артерії - у ній підвищився тиск. Якщо не прооперувати, це то легені можуть вийти з ладу і єдиним методом порятунку буде трансплантація донорського органу.

Про це батькам Богдана під час випадкового огляду повідомили кардіологи Інституту серцево-судинної хірургії ім.М.М. Амосова. Після кількох років життя із «шумами в серці», які, як сподівалися лікарі у рідному Сєвєродонецьку, дитина переросте, до них Богдана привели уже у важкому стані - він почав кашляти, а жодне лікування, навіть сильні антибіотики, не допомагало.

За кілька днів хлопця прооперували, «полагодили» мітральний клапан, одначе батькам порадили пильнувати, адже були побоювання, що повністю він відновити роботу так і не зможе, а значить хірургічне втручання доведеться повторити.

Щопівроку хлопчик приїздив до Києва на обстеження, а місяць тому його знову прооперували. Усе минуло успішно і нарешті можна остаточно сказати – Богдан здоровий. Його мама, листоноша у селі, і тато, який офіційно не працює, за шанс для їхнього сина жити повноцінно дякують не лише лікарям, а й Благодійному фонду Великобританії «ALBION AID FOUNDATION», який забезпечив Богдана під час останньої операції усім необхідним, адже самостійно вони б не впоралися.

Ми ж вкотре дякуємо усім, хто долучається до порятунку діток із вадами серця, і традиційно пропонуємо тиснути , або відправляти СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88000. Кожна гривня може зберегти чиєсь життя!