ШАНС ДЛЯ МАКСИМІЛІАНА

 

Шприц на 50 мл, що лежить у ліжечкові Максиміліана Приходька, як половина його зросту, через нього хлопчика годують, бо сам він не здатен ковтати їжу. До ручок і ніжок крихітки під’єднані катетери, по яких в організм потрапляють життєвонеобхідні ліки. На животикові – рубець то слід від складної операції, яку Максиміліан пережив у перший же день свого життя. На світ він з’явився геть кволим із низкою діагнозів, один із яких – гастрошизис – фактично несумісний із життям.

Гастрошизис – це вроджений дефект черевної стінки, дірочка в ньому, через яку звідти до животика випадають петлі кишківника та навіть внутрішні органи. Про цю ваду у ще ненародженого синочка мама Даяна довідалася коли була на 14-му тижні вагітності. Ще кілька років тому вона означала загибель малюка, нині ж, на щастя, у столичному ІПАГові таких  діток навчилися рятувати, тому народжувати жінка поїхала саме туди.

Максиміліан народився на 37 тижні вагітності. Все як і годиться у його стані – кесарів розтин у присутності дитячих хірургів та реаніматологів, а потім одразу – операційна. Дірочку у черевній стінці лікарі ювелірно закривають спеціальною дороговартісною мембраною, внутрішні органи повертають на свої місця. Складне хірургічне втручання минає добре, але за три дні у маленького пацієнта розвивається страшний сепсис, здолати який вдається лише  курсом сильнодіючих антибіотиків та переливаннями крові.

Місяць боротьби за життя, що Максиміліан провів у реанімації, вартував понад 50 тисяч гривень. Така вартість ліків та витратних матеріалів для операції для мами хлопчика, яка виховує його сама, - непосильна, сама б вона ніколи не впоралася. Тож усі витрати на себе традиційно взяв #Charity_Chain, спільний проект «Твоя опора» та  Guzema Jewelry, за що мама Даяна невимовно вдячна.

Нині Максиміліан уже вдома, та попереду його чекає ще багато випробувань. Адже окрім гастрошизису він має ще кілька супутніх ускладнень: пренатальну гіпоксично-ішемічну енцефалопатію, що провокує тяжкі неврологічні дефекти як то розумова недостатність, порушення  мовлення, розлади руху, та відкрите овальне віконечко в серці – дірочку у передсерді, через яку змішується артеріальна і венозна кров.  Тож цьому мужньому хлопчикові іще знадобиться наша з Вами підтримка.

Клік «Допомогти» або СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88000 – і нехай кожна дитинка отримає шанс!