720 грамів маминого щастя

 

Йому уже три місяці, а він важить усього якихось 2300 грамів. Від самого лише вигляду знесиленого і сколеного немовляти серце стискається від болю. Артемчик Овальченко народився передчасно зовсім крихітним хлопчиком вагою якихось 720 грамів. Оскільки легені розвинутися ще не встигли, дитя самостійно не дихало і кілька місяців трималося завдяки апаратові штучної вентиляції легень, увесь цей час його годували парентерально. Через критично маленьку вагу лікарі не давали мамі жодних надій, та вона вірила – її синочок впорається.

Розчеплення м’якого піднебіння, вада сечового міхура, пренатальне гіпоксично-ішемічне ураження центральної нервової системи та мозаїчна форма хвороби Дауна – це далеко не повний перелік діагнозів Артемчика. Про усіх їх, окрім останнього, і мама, і лікарі довідалися лише після появи хлопчика на світ. То були передчасні пологи на 27 тижні вагітності. Мама Віталіна тоді, на щастя, перебувала на збереженні в ІПАГові і, щойно їй стало зле, не втрачаючи і секунди жінку повезли в операційну, де вона народила синочка...

 

720 грамів – критично маленька вага, та лікарі пообіцяли докласти усіх сил, аби Артемчик зміг отримати свій шанс на життя. Два з половиною місяці реанімації, а потім - відділення постінтенсивної терапії. Стан хлопчика нині стабільний, і хоча навчитися дихати самостійно він так поки і не зміг, одначе кожен додатковий грам ваги додає певності, що Артемко все здолає. Звісно, із нашою допомогою.

Артемко народився у незаможній і неповній родині, тата у нього немає, лише безробітна мама, а відтак грошей на ліки для синочка –катма. Оскільки самостійно жінка не здатна забезпечити синочка найнеобхіднішими медикаментами, на допомогу прийшов #mashaefrosininaformarsala, спільний проект «Твоя опора» та Marsala Official, завдяки якому Артемко отримав необхідну допомогу.

Дякуємо нашим помічникам за їхні чуйні серця!