720 грамів маминого щастя

 

Йому уже три місяці, а він важить усього якихось 2300 грамів. Від самого лише вигляду знесиленого і сколеного немовляти серце стискається від болю. Артемчик Овальченко народився передчасно зовсім крихітним хлопчиком вагою якихось 720 грамів. Оскільки легені розвинутися ще не встигли, дитя самостійно не дихало і кілька місяців трималося завдяки апаратові штучної вентиляції легень, увесь цей час його годували парентерально. Через критично маленьку вагу лікарі не давали мамі жодних надій, та вона вірила – її синочок впорається.

Розчеплення м’якого піднебіння, вада сечового міхура, пренатальне гіпоксично-ішемічне ураження центральної нервової системи та мозаїчна форма хвороби Дауна – це далеко не повний перелік діагнозів Артемчика. Про усіх їх, окрім останнього, і мама, і лікарі довідалися лише після появи хлопчика на світ. То були передчасні пологи на 27 тижні вагітності. Мама Віталіна тоді, на щастя, перебувала на збереженні в ІПАГові і, щойно їй стало зле, не втрачаючи і секунди жінку повезли в операційну, де вона народила синочка...

 

720 грамів – критично маленька вага, та лікарі пообіцяли докласти усіх сил, аби Артемчик зміг отримати свій шанс на життя. Два з половиною місяці реанімації, а потім - відділення постінтенсивної терапії. Стан хлопчика нині стабільний, і хоча навчитися дихати самостійно він так поки і не зміг, одначе кожен додатковий грам ваги додає певності, що Артемко все здолає. Звісно, із нашою допомогою.

Артемко народився у незаможній і неповній родині, тата у нього немає, лише безробітна мама, а відтак грошей на ліки для синочка –катма. Оскільки самостійно жінка не здатна забезпечити синочка найнеобхіднішими медикаментами, на допомогу прийшов #mashaefrosininaformarsala, спільний проект «Твоя опора» та Marsala Official, завдяки якому Артемко отримав необхідну допомогу.

Дякуємо нашим помічникам за їхні чуйні серця!

Бажаєте підтримати наших підопічних? Клік або СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88000. Ми здатні зробити більше!