Народити донечок, аби потім здолати рак

Вона схожі одна на одну як дві краплинки води: Софійка і Каринка Сафропел – сестрички-близнючки. На світ крихітки з’явилися у столичному ІПАГові. Народилися передчасно, на 36 тижні вагітності вагою 1400 гр. та 1900 гр. Попри вмовляння і перестороги лікарів їхня мама Марія навідріз відмовлялася йти на кесарів розтин раніше, бо понад усе хотіла доносити ще хоч трішки, аби донечки в животику окріпли. Хоча їй самій це загрожувало смертю.

Марія – учасниця бойових дій на Сході України. Коли довідалася про вагітність, на шиї саме знову запалилися лімфовузли. Спокою дівчині вони не давали уже останні два роки. Кволість, сонливість, часом підвищена температура – причину такого стану лікарі виправдовували перевтомою, так як справжнього діагнозу поставити не могли. І лише зараз, коли та готувалася стати мамою, діагностували у неї лімфому – рак. З таким діагнозом Марії дорога була на хіміотерапію, а не в пологовий будинок. Та переривати вагітність вона навідріз відмовилася.

Вагітність минала без ускладнень. Що два тижні Марія проходила обстеження, а на 34 тижні вагітності приїхала народжувати до ІПАГу як і годиться породіллям з прогнозованими ускладненнями. Ще за два тижні таки народила двох здорових донечок. Вона змогла доносити їх до того терміну, аби легені розправилися і дівчатка одразу почали дихати самостійно, апарат штучної вентиляції легень жодній із них не знадобився. Тож вже наступного дня із реанімації Софійку і Каринку перевели до відділення постінтенсивного догляду. Там вона провели ще понад місяць, допоки не набрали необхідної ваги.

Оскільки і так незаможна родина, яка тримається хіба на плечах чоловіка-охоронця, нині переживає велику скруту, хоча б сплачувати за дорогі медикаменти  для донечок у лікарні їм не довелося. Усі витрати на себе взяв #Charity_Chain – спільний проект «Твоя опора» та  Gusema Jewerly Charity Chain, у рамках якого крихітки отримують свій шанс на життя.

Нині дівчатка вже вдома у Чернівцях. Доки мама проходить лікування у Вінниці, там вони із татом, який від щирого серця дякує усім причетним!

Якщо Ви теж хочете стати добрим чарівником для передчасно народжених діток, тисніть Допомогти, або відправляйте СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88000. І нехай живе кожен малюк.