ЗАКРОЇТИ ДИТЯЧЕ СЕРДЕЧКО

Хлопчик на фото - Паша Пишняк. Йому лише два місяці, але щодень малюк змушений боротися за життя, бо народився лише з половинкою серця, тільки правою його частинкою. Ця вада - найстрашніша з усіх можливих і ще жодне дитя в Україні з такою не виживало.

«Я дуже чекала Пашку. Вагітність проходила добре, лише трохи нудило перші місяці. На 20 тижні пішла на планове УЗД. Там сказали, що є проблеми з плацентою і направили в обласну лікарню на обстеження. Там у нас і виявили аж три вади серця.»

Христина пригадує, як лікарі запропонували їй перервати вагітність. Лякали, що дитина може померти у лоні, а якщо й народиться – не буде жити. Але вона навідріз відмовилася і, відганяючи від себе усі лихі дімки, поїхала до «Охматдиту».

«Мені сказали, що в Україні немає лікарів, які візьмуться за таку тяжку операцію. Земля тоді пішла з-під ніг. У відчаї я повернулася додому. Згодом знайомі порадили звернутися до Інституту Амосова. На 38 тижні я приїхала на обстеження. Лікар жодних прогнозів не дав, сказав чекати пологів, тоді все й буде зрозуміло.»

Пологи в столичному ІПАГові минають успішно. На третій день малюка везуть до Інституту Амосова на першу операцію. Перед командою кардіохірургів надскладне  завдання: зашити «дірочки» в крихітному лівому шлуночку, розвести перехрещені судини і розшити аорту, щоб поліпшити кровообіг. Лікарям це вдається. За 9-ть днів призначають другу і не менш складну операцію - Павлику ставлять стент. Далі – місяць реанімації.

Єдиний вихід для цієї крихітки дожити до старості – це трансплантація донорського серця, своє власне довго працювати не зможе. Та аби дожити до пересадження - його зроблять, коли сердечко Павлика виросте до розмірів дорослої людини – хлопчику необхідно пережити ще 4 операції. Кожна з них коштує щонайменше 40 тисяч гривень – це ціна витратних матеріалів, якими не забезпечує держава. Стільки ж вартували і попередні.

«Я сама виховую синочка, тому для мене ця сума захмарна. Я дуже вдячна Твоїй опорі, що допомогли і ці операції відбулися. І лікарям, які лікують мого Пашульку. Сподіваюся, коли виросте, він теж стане кардіохірургом, буде рятувати людей, як врятували його.»

Ми в «Твоя опора» теж вкотре хочемо подякувати компанії Київстар за наш спільний проект #Sharityua у рамках якого вдається сплачувати за операції діткам із малозабезпечених родин чи сиротинці. Детальніше про проект тут: https://kyivstar.ua/uk/sharity

Якщо ж ви теж хочете долучитися до порятунку дитячих серденьок, тисніть або відправляйте СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88000.

І нехай усі дітки будуть здорові!