Полагодити дитяче серденько

 

Дівчинці на фото лише два тижні. До тільця вагою всього у три кілограми під’єднано кілька катетерів. У ротикові трубка від апарату штучної вентиляції легень, аби крихітка могла дихати. Вона в реанімації.


Серце стискається від такої картини. Це Вероніка Матяш, яка народилася із несумісною з життям вадою серця, та, на щастя, для неї усе закінчиться добре. Їй встигли допомогти.


Вероніка з’явилася у маминому животикові після чотирьох марних спроб завагітніти. І всі дев’ять місяців вагітності над нею висіла загроза, адже жіночий організм мами не міг виносити таку бажану дівчинку і вона весь час лежала на збереженні. Тоді, на 19 тижні лікарі і діагностували у донечки ваду серця, а точніше – виявили у неї подвійну аорту дуги. Аномально розвинені дуга аорти, її гілки, легенева артерія утворюють навколо трахеї та стравоходу судинне кільце та стискають їх. Як наслідок - тяжкі дихальні розлади, що загрожують життю.

 

Народжувати у рідному Маріуполі страшно, адже з такою вадою можливі будь-які ускладнення. На кесарів розтин її спрямовують до столичного ІПАГУ, а одразу після нього немовля швидкою привозять до Інституту серцево судинної хірургії ім.М.М. Амосова.

Крихітку одразу підключають до апаратів життєзабезпечення, бо хвороба дуже підступна. Вона раптово може спровокувати пневмонію чи інші розлади дихання, дітки з такими вадами зазвичай не доживають і до двох років. Тож, іншого випадку окрім як оперувати немає. Та хірургічне втручання призначають лише за два тижні, кардіохірурги чекають, аби дитя набрало вагу.

А далі кілька годин операції. Її робили на відкритому серці, тому Веронічку на кілька годин під’єднали до апарату штучного кровообігу. Весь цей час кардіохірурги перелаштовували роботу судинок біля крихітного сердечка так, аби те працювала правильно. На щастя, для немовляти усе минуло добре. Увечері вона уже була в реанімації, а за два тижні її уже перевели до звичайної палати.


Нині мама з татом мріють, аби їхня донечка окріпла і вони якомога скоріше змогли повернутися додому, де на сестричку чекає 7-річний братик. Родина Матяшів від усього серця дякує усім помічникам і особливо компанії Київстар за те, що сплатила вартість операції. Адже, 40 тисяч гривень – це вартість витратних матеріалів, якими не забезпечує держава – у родини просто не було: Тетяна – соцпрацівник, а чоловік Сергій нещодавно повернувся з АТО.


Ми в «Твоя опора» теж вкотре хочемо подякувати компанії Київстар  за наш спільний проект #Sharityua у рамках якого вдається сплачувати за операції діткам із малозабезпечених родин чи сиротинців. Детальніше про проект тут: https://kyivstar.ua/uk/sharity

Якщо ж Ви теж хочете долучитися до порятунку дитячих серденьок, тисніть або відправляйте СМС за словом «ЖИВИ» на номер 88000. І нехай усі дітки будуть здорові!