Життя у подарунок

Прудка наче дзиґа. Ані ще свіжий шрам після складної операції, ані катетер на шиї і постійні крапельниці не зупиняють її у бажанні повзати по ліжкові і вивчати все довкола.

Така вона наша невгамовна Дариночка Бірюк. Дівчинка із вродженою вадою серця, яка отримала шанс на довге життя завдяки #Sharityua – спільному проекту нашого фонду та компанії Київстар.
Історія цієї рудоволосої крихітки дуже драматична. Вона – третя дитина у мами Олени, одинокої жінки, яка так хотіла донечку, що наважилася на пологи після складної травми. Кілька років тому пізно увечері дорогою додому на неї напали невідомі. Свідомість жінка втратила від сильного удару в обличчя, наслідком якого став не лише струс і перелами, а й втрата зору.


Через свій фізичний стан, Олена дуже пильнувала вагітність. Остання минала на диво легко - усі дев’ять місяців у маминому лоні Даринка почувалася добре. Жодних ускладнень ані ДО, а ні ПІД ЧАС пологів. Всі були певні – дитя здорове, от тільки педіатр на другий день життя оптимізму не підживив.

Спершу почулися ледь помітні шуми у серденьку, а далі прозвучав діагноз, що шокував одразу і лікарів, і маму Олену – дефект міжпередсердної перетинки, вроджена вада. Крихітне серденько немовляти має отвір, через який змішується артеріальна і венозна кров. Хвороба дуже небезпечна, бо спершу виводить з ладу серце, а потім легені. Досі незрозуміло, як вади не помітили на численних УЗД до появи Даринки на світ, та вже після лікарі виявилися одностайними: єдиний вихід – оперувати. Кілька місяців крихітку возять на обстеження. Хоч операція і необхідна, але можлива лише за умови, що Даринка набере вагу. Поки ж вона замаленька. Та й грошей бракує – на операцію потрібно 40
тисяч гривень. Це вартість витратних матеріалів, незамінних при втручанні на серці, одначе через критичне недофінансування Інститут серцево-судинної хірургії ім.М.М.Амосова їх не отримує. Олена, одинока мама, починає ламати голову, де ті кошти взяти…


На щастя, коли у рік Даринка приїздить до Києва, її мамі хоч про це піклуватися не доводиться. Усі необхідні для операції витратні матеріали донечці купула «Твоя опора» у рамках проекту #Sharityua, який допомагає діткам із незаможних родин і сиротинців долати складні недуги.


На кілька годин Даринку під’єднують до апарату штучного кровообігу. Серце на час операції не спиняють – воно б’ється, а кардіохірурги ювелірно латають у ньому дірочку. На щастя, все минає добре. Маленьку пацієнтку спершу переводять у реанімацію, а звідти і у звичайну палата. Вже зовсім скоро вона поїде додому. Нарешті її життю більше нічого не загрожує.


Мама Олена від щирого серця дякує усім, хто долучився до порятунку її донечки: у першу чергу це лікарі і, звісно, благодійники. Ми ж зі свого боку ще раз хочемо сказати спасибі соціально відповідальній компанії Київстар, завдяки допомозі якої нині продовжує битися кількадесят дитячих серденьок.
Усі деталі проекту тут: https://kyivstar.ua/uk/sharity


Якщо ж Ви теж хочете подарувати надію маленькій дитині із хворим серденьком – тисніть ,

або відправляйте СМС із текстом «ЖИВИ» на номер 88000. І нехай кожна Ваша гривня стане для когось порятунком!