Лев дуже хоче жити

Цього маминого сопунчика звуть Левом. Він на диво спокійний і терплячий, хоча кожен день із двох місяців свого життя проводить під крапельницями і болючими процедурами. Лев Самолук-Руднєв народився зі страшною вадою кишківника і нині бореться за своє «місце під сонцем».

Гастрошизис – це вроджений дефект передньої черевної стінки, при якому через дірочку з черевної порожнини випадають петлі кишечника та іноді інші органи. Несумісну із життям ваду у Лева діагностують на дванадцятому місяці маминої вагітності. Лікарі навіть пропонують її перервати, але батьки точно знають – їхнє дитя має жити і вони докладуть до цього усіх можливих зусиль.


Сама ж вагітність минає добре, щомісяця Анна приїздить здавати аналізи і робити УЗД, народжувати вирішує в ІПАГові, адже лише там лікарі вміють повертати до життя немовлят із гастрошизисом. Одначе на 34 тижні вагітності у жінки раптово відходять води. Карета швидкої за лічені хвилини встигає домчати її в ІПАГ, де часу вводити епідуральну анестезію уже не лишається, Анні роблять загальний наркоз і дістають із живота Лева. Пізніше лікарі зізнаються – у звичайній лікарні він би не вижив.


А поки мама відходить від пологів, немовля, яке народилося із кишківником назовні, терміново везуть в операційну. Кілька годин хірургам знадобилося, аби перемістити кишківник назад до черевної порожнини.


Дірочку в ньому вони залатали Туропластом – колагенової мембраною, яка виконала функцію сполучної тканини. За десять днів Лев пережив іще одне хірургічне втручання, йому залатали вже саму черевну порожнину. Паралельно у нього виникла грижа ще і грижа, тому за рік дитя чекає третя операція. Та батьки вірять, що і її їхній синочок успішно переживе.


Нині Левові уже два місяці. Днями його стан нарешті стабілізувався і його перевели із реанімації у відділення хірургії. Мама приходить щодня на кілька годин і обов’язково носить синочка на руках, вона понад усе мріє, аби якомога скоріше його відпустили додому.

Родина Самолук-Руднєвих дуже дякує усім, хто долучився до порятунку їхнього синочка. Вони геть незаможні, мама в декреті, тато – без постійної роботи, переселенець із Донецької області, а місяць перебування немовляти в реанімації коштує у середньому 60 тисяч гривень. Це захмарна сума, якої батькам самотужки було не знайти. Одначе завдяки #mashaefrosininaformarsala, спільному проекту «Твоя опора» та Marsala, в Лев отримав свій шанс на життя.


Якщо ж Ви теж хочете долучитися до порятунку маленьких життів, тисніть , або відправляйте СМС зі словом «ЖИВИ» на номер 88 000. І нехай кожна дитинка буде здорова!