Перемога Вікторії

Над її голівкою в кювезі напис – «Вікторія». І це – не лише ім’я, вона дійсно переможниця. Вікуся Гаврилюк – одна з двох передчасно народжених донечок, і єдина, хто вижив. Життя обох висіло на волосині, та вхопитися за нього змогла лише сильніша із сестричок.

 

28-й тиждень вагітності. Наталя потрапляє в ІПАГ. Жінка, яка страждає на гіпертонію, уже тут бувала - лежала на збереженні, і якщо тоді все минулося, нині ж лікарі попередили – усе серйозно. УЗД показало: одному із близнюків бракує рідини в міхурі, а в іншого її взагалі немає. Та, друга дівчинка, відстає у розвиткові: критично низька вага, нерозвинені легені, порушений кровообіг. Її стан негативно впливає на сестричку, під загрозою життя обох. Єдиний вихід – передчасні пологи.

 

Богданка з’явилася на світ ж  геть крихітною, вагою якихось 810 грамів, стан дитинки від першої миті лишався критичним. На жаль, усі зусилля лікарів виявилися марними, за вісім днів в реанімації її серденько спинилося.

 

Вікуся ж із вагою 1600 грамів одразу самостійно вхопила ковток повітря. «Шанс вижити є», - з полегшенням тоді видихнули лікарі. Кілька днів їй хіба допомагали з киснем, годували парентерально, а потім перевели до відділення постінтенсивної терапії, а згодом і взагалі виписали.

 

Нині Вікусі уже три місяці. Вона добре набирає вагу, розвивається. І хоча через враження центральної нервової системи мозок дівчинки не отримує достатньо кисню, що таки загрожує інвлідизацією, батьки вірять – у донечки все буде добре. Вони дякують Богові, лікарям та благодійникам за те, що зберегли їхню Вікусю і зробили усе можливе, аби шанс отримала і покійна Богданка.

 

Нині ми висловлюємо глибоке співчуття родині Гарилюків у зв’язку із втратою Богданки, та бажаємо міцного здоров’я Вікусі. Дороговорітсні ліки в реанімації дівчатка отримували завдяки #mashaefrosininaformarsala, спільному проекту «Твоя опора» та Marsala.

На жаль, лікарі не здатні врятувати кожне дитяче життя, але ми з Вами в силі озброїти їх життєвонеобхідними ліками. Тисніть , аби шанс отримала кожна передчасно народжена крихітка.