Аномальне сердечко

 

10 років життя її хлопчика Льоші мама Алла живе в постійному страху. Важка вагітність - з підозрами на проблеми з серцем, з медикаментозним лікуванням і збереження. Страху і переживань додавав викидень, який у Алли трапився до вагітності Льошею.

 

І нарешті, він з'являється на світ - десятки оглядів лікарів, гематома на голові і найстрашніші побоювання підтверджуються - у дитини вада серця. Кардіограми, УЗД, перевірки - і діагноз: аномалія Ебштейна. Дуже рідкісна вроджена вада серця, яка зустрічається з частотою 1% від усіх вроджених вад розвитку серця. При цій ваді порожнина правого шлуночка виявляється меншою в порівнянні з нормою, а частина правого шлуночка від передсердно-шлуночкового кільця (де клапан повинен був знаходитися в нормі) до зміщеного вниз тристулкового клапана стає продовженням правого передсердя. Також при аномалії не затягується овальне вікно між правим і лівим передсердями.


Лікарі весь час переконують батьків почекати з операцією, відтягують її. На той момент сім'я Тикуцьких жила в Росії. Вони переїжджають до Чернівців. В 9 років Льоша перехворів гнійної ангіною, до фізичної слабкості у нього додалася тахікардія. Батька помічають, що його стан все погіршується ...

 

У лікарні їх переконують не зволікати з операцією. У травні на огляді в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології лікарі наполягають на хірургічному втручанні. На щастя, воно пройшло успішно і змогло відбутися за допомогою благодійного фонду з Великобританії "ALBION AID FOUNDATION".

Батьки не тямляться від щастя - 10 років вони молилися жити без страху за свою дитину. А Льоша мріє жити повноцінним життям і стати художником ...