«Нетерплячка» Соля

Навіть найменший за розміром підгузок на її тільці виглядає недулуго, бо більший за саму Соломійку Лученко. На крихітних і тонесеньких ручках дівчинки – датчики приборів, що контролюють життєві покази, на обличчі маска із киснем – дитя самостійно не дихає. Від народження Соломійка у реанімації, бо народилася із критично низькою масою тіла – усього 790 грамів. Вона – «нетерплячка», саме так називають діток, які поквапилися з’явитися на ще загрозливий для них світ.

Ксеню з Ігорем, це Соломійчині батьки, одразу попередили: вагітність буде складною, бо у мами не лише ниркова недостатність, а й артеріальна гіпертензія – це високий тиск у артерії, який виводить з ладу серце й легені, надтяжка недуга. Та вони ухвалили рішення боротися за маленьке життя. На диво, довгий час проблем дійсно не виникало, була надія, що ускладнення їхню родину оминуть.

 

Та сталося не так як бажалося: на 29-му тижні вагітності Ксені раптово стало зле, упали показники нирок, виріс тиск, її терміново повезли до ІПАГу. Плід важить менше, аніж повинен, порушені кровотоки – таке перше заключення лікарів. Наступне уже більш шокуюче – у майбутньої мами рідкісний акушерський синдром «Help-синдром», при
якому одночасно падають показники всіх органів. Стан критичний, бо під загрозою опиняються одразу – мама і дитя. Аби їх врятувати, породіллю терміново забирають на операцію.

Соломійка народжується зовсім крихітною, легені не розвинені, не здатна самостійно ані дихати, ані їсти, її одразу везуть в реанімацію, де за її життя починають боротися неонатологи. У цей час протягом двох годин лікарі в іншій реанімації витягують із критичного стану її маму: у Ксені падають тромбоцити, вона мало не помирає. Аби прийти до тями їй знадобиться цілий тиждень.

Нині Соломійці уже місяць. Зараз дитя важить 1070 грамів, одна її легеня запрацювала, іншу зараз тренують, саме ж дитя після довгого перинтерального харчування перейшло на суміші, якими годують поки через зонд. Попереду у неї іще довгі місяці в ІПАГові, боротьба за кожен подих і кожен грам ваги, але зараз лікарі уже більш обнадійливі – шанси, що дитя буде жити є.


Ксеня з Ігорем вірять, що їхня сильна донечка здолає всі випробування, і дуже дякують #mashaefrosininaformarsala, спільному проекту «Твоя опора» та бренду взуття Marsala, завдяки якому їхню дівчинку увесь цей час забезпечують усіма необхідними ліками. Самотужки купити їх незаможна родина не змогла б.

Якщо ж Ви теж хочете стати добрим чарівником для «нетерплячок» ІПАГу, тисніть

 

Адже разом ми здатні творити дива!