Дожити до трансплантації

ЇЇ обличчя жовтіше за стіну лікарняної палати, де щоденними крапельницями і уколами 15-річну Софію Щербенко намагаються «зберегти» до рятівної операції. Печінку дівчини вразив цироз, вона відмовляє і врятувати може лише трансплантація донорського органу. Нині головне – її дочекатися.

Автоімунний гіпотиреоз – недуга спричинена браком гормонів щитоподібної залоги і тиреоідит, власне, першопричина, хвороба, яка ту залозу руйнувала роками – такий діагноз Софії встановили у вісім рочків. Саме відтоді життя дівчинки і її мами, яка виховує донечку сама, змінилося до невпізнання. Пожиттєво гормони і обстеження щокілька місяців. Кволість, брак сил, бліда шкіра – ці ознаки лікарі довго списували на прояви тих встановлених недуг і навіть не підозрювали – в організмі Софії причаївся вбивця.


Аналіз крові у 14 років. Результати не на жарт насторожують і маму, і медиків. Софія їде в ІПАГ, де її ошелешують низкою ще страшніших діагнозів: патологічно збільшена селезінка, варикозне розширення вен стравоходу і тромбоцитопенія. Та якщо про ті ще можна жити, останній - автоімунний гепатит, який уже спровокував цироз печінки - лишав хіба кілька місяців. Родину поставили перед фактом – Софія житиме лише, якщо їй пересадити печінку. В Україні це майже вирок.


Від неможливості отримати донорський орган щодня помирає 9 українців, на рік це понад три тисячі втрачених життів. Система у нашій країні не працює, а за кордоном така операція коштує 120 тисяч доларів, непідйомна сума та й часу чекати у Софії немає. Відтак єдиний її порятунок – трансплантація від мами, яка хоч і ставить під ризик життя останньої, але обіцяє шанс на життя для доньки. Мамі Інні для того треба схуднути, а Соні – протриматися період підготовки.

За роки поневірянь лікарнями мама з донькою витратили всі свої заощадження, тож нині пройти необхідні для операції з пересадження обстеження просто не мали змоги. У мить відчаю вони звернулися по допомогу до нас і опинились почутими. Щасливі повідомити Вам, що завдяки колекції взуття  #mashaefrosininaformarsala, спільному проекту «Твоя опора» та Marsala Official, Софійка з мамою здали всі необхідні аналізи і нині готуються до операції.

Дівча з мамою дякують своїм помічникам і, хоч попереду їх і чекає серйозне випробування, вірять – вони все здолають. Ми зі свого боку бажаємо їм стійкості і міцнющого здоров’я, а Вас закликаємо тиснути  

Разом ми здатні дарувати надію тим, хто її втрачає!