Богдана вбиває в’язке мокротиння

Богданові Полякову 17 років. На перший погляд цей хлопець нічим не відрізняється від однолітків: стрункий, красивий, любить футбол і комп’ютерні ігри, мріє стати програмістом. От тільки дихати йому тяжко, час від часу Богдан заходиться кашлем аж до задухи. У його легенях і бронхах збирається в’язке мокротиння і, аби жити, що кілька годин він потребує спеціальних інгаляцій, без них те мокротиння не відкашлюється, там множаться бактерії, міліметр за міліметром крадучи площу ще здорових легень.

Це прояв муковісцидозу - рідкісного генетичного невиліковного захворювання, з яким Богдан живе від народження.

Страшне слово «муковісцидоз» Оксана, мама Богданчика, почула, коли йому було шість рочків. Діагноз тоді вмить пояснив і часті застуди синочка, постійні бронхіти та запалення легень, і здуття животика із запаленням стравоходу, маленьку вагу і кволість. Все стало на свої місця, от тільки разом із усвідомлення прийшов відчай – дитину не вилікувати.


Згодом ситуація погіршила, хоча, здавалося, далі нікуди: недуга вразила печінку, спровокувавши цироз, а ще – варикоз і гастрит. Ще донедавна середня тривалість життя пацієнтів із муковісцидозом становила всього кілька років, потім всі вони помирали, одначе, на щастя, для підтримки таких пацієнтів нарешті винайшли ліки, а з ними - шанс прожити до 40 років.


Богданчик почав їх приймати. На місяць вартість препаратів - кількадесят тисяч гривень на місяць, коли хворіє, як якось синегнійною паличкою, сума росте вдесятеро. Хлопця препаратами має забезпечувати держава, але так відбувається не завжди. Він із мамою і сестричкою, після того як тато їх покинув, не вилазять із боргів.

Останнє обстеження і лікування в ІПАГові, яке у травні проходив хлопець, відбулося лише завдяки #Charity_Chain, спільному проекту «Твоя опора» та  Guzema Jewelry, у рамках якого Богдана забезпечили усім необхідним. І він із родиною нині дуже дякує помічникам. Попереду у нього ще купа випробувань, серед яких, очевидно,
трансплантація донорських печінки і легень – останні цьогоріч пацієнтці з муковісцидозом пересадили у сусідній Білорусі. Це реальний шанс на життя, але шалені гроші.

Ми дуже просимо не полишати Богданчика у його боротьбі. Тисніть , не дайте хлопцеві програти нерівний
бій із генетичною бідою.