Марійці потрібна наша допомога

На межі життя і смерті ця крихітка балансує від народження – це вже цілих два місяці. Марійка Кременок народилася із дірочкою в діафрагмі – грижею – через яку її органи із животика змістилися до грудинки. Печінка і шлунок так давили на серце, що воно змістило вправо, а легені майже не розвинулися. Ще донедавна жодних шансів вижити ця дитинка не мала, а нині відчайдушно хапається за кожну можливість лишитися на цьому світі.

Перша і така бажана вагітність у родині священника Івана: його дружина Настя носить під серцем дитя, дарунок Божий. Навіть кілька місяців страшного токсикозу не здатні затьмарити невичерпного щастя, який тепер живуть майбутні батьки. Чергове обстеження показує брак прогістерону, жіночого гормону, та цьому теж не надається трагізму: пігулки здатні все виправити. Все, окрім одного: діафрагмальну грижу, яку на п’ятому місяці вагітності спершу показує УЗД, а потім і МРТ. Настю кладуть на збереження до ІПАГу.


Кесарів розтин на восьмому місяці – далі відтерміновувати пологи не вдається, стан загрозливих і для мами, і для маляти. Обох їх із операційної везуть до реанімації. Кілька день лікарі спостерігають за станом Марійки, а потім таки зважуються на операцію, якої ще ніколи не робили: аби залатати дірочку, відрізають два сантиметри реберця, інакше м’язової тканини з животика не вистачило б. За три години крихітку підключають до апарату штучної вентиляції легень, під яким вона лежить і досі – самостійно Марійка не дихає.


Та результати є: за ці два місяці серце стало на своє місце, права легеня розправилася, а ліва частково виросла, діафрагма теж почала обростати нервовими закінченнями. І попри те, що це вже великий прогрес, лікарі стримані в прогнозах: потрібен час і стільки того часу знадобиться не знає ніхто. Можливо, все розтягнеться на рік.

Щодня Марійці вводять дорогі препарати – антибіотики, протибактеріальні медикаменти, годувальні суміші, без яких боротися з ускладненнями маленький організм був би не здатний. Кожен день це сотні, а то і тисячі гривень. Для простої родини – непосильна ноша, та завдяки #Charity_Chain, спільному проекту «Твоя опора» та  Guzema Jewelry, Марійка донині забезпечена усім необхідним.

Молоді батьки сердечно дякують лікарям і усім помічникам, які допомагають триматися їхній донечці, і обіцяють молитися за кожного усе життя.

Ми ж, розуміючи, настільки багато у цієї сильної дівчинки попереду випробувань, просимо її підтримати. Клік і кожна Ваша гривня наблизять Марійку до перемоги.

Просто зробімо це! Бути милосердним дуже просто.