Вікуся має жити

«Дитина задихається, терміново готуємося до кесаревого розтину», - закричав лікар і Наталю повезли в операційну Інституту педіатрії, акушерства і гінекології. Це був лише 31-й тиждень вагітності, але обстеження показало: через пуповину припинився потік крові, а з ним донечці не потравляв і кисень. Далі зволікати було неможливо.

За годинку на світ уже з’явилася крихітна дівчинка Вікуся. Та закричати, як годиться новонародженим, кволеньке дитя не змогло – дихальна недостатність, легені дівчинки попри те, що мамі постійно вводили препарати, які би їх стимулювали, розвинутися так і не встигли. Реанімація, апарат штучної вентиляції легень і дороговартісні антибіотики. Так тривало кілька тижнів.

Вікуся стала третьою дитинкою у родині Піддубних, Наталя та Віктор уже мають двох синів і, відверто кажучи, на цьому планували зупинитися, та доля вирішила інакше. Про донечку під серцем Наталя довідалася, коли тій було уже два місяці. Дитя має народитися – це рішення, яке навіть не обговорювалося.

Та ця вагітність була дуже складною: у мами проблеми з тиском і місяцями вона лежала в лікарні, кілька разів навіть у реанімації. Стабілізувати його все не вдавалося, а ліки, які вводили для підтримки маляти, ще й постійно той тиск підвищували. Завданням лікарів було зберегти життя обом – і мамі, і дитинці – та після довгих спроб стримування пологів ситуація таки вийшла з-під контролю. Перший самостійний подих Вікуся зробила за тиждень після народження, а ще за два дні почала їсти. Нині дівчинці уже місяць, вона важить уже 1 970 грамів і з кожним днем набирається сил, зовсім скоро її обіцяють відпустити додому – до люблячих тата і братиків.

Родина Піддубних від усього серця дякує #Charity_Chain, спільному проекту «Твоя опора» та  Guzema Jewelry, за те, що подарували їхній крихітці шанс на порятунок, забезпечивши усіма необхідними ліками. Самостійно вони б не змогли сплатити за всі дороговартісні препарати і крапельниці.

У реанімацію ІПАГу щодня потрапляють дітки, яким потрібна наша підтримка. Повірте, це величезне щастя бачити щасливі обличчя мам і там, коли їхніх малят вдається витягнути з лап недуг.

І кожен з нас може примножити це щастя, натискаючи . Будьмо щедрими і добро обов’язково повернеться!