Єгорчика вбиває цироз, потрібна трансплантація

Його життя висить на волосині, а порятунок вартує кілька мільйонів гривень. Печінка 10-річного Єгорчика Ващенка безповоротно вражена, цироз, дитину врятує лише трансплантація донорського органу, одначе батько – ідеальний донор для сина – допомагати відмовився. Врятувати можуть в сусідній Білорусі та до поїздки туди ще треба дожити, стан дитини погіршується щодня.

Генетична хвороба Коновалова-Вільсона - це вроджене порушення метаболізму міді, що провокує важкі спадкові недуги центральної нервової системи і внутрішніх органів, адже там накопичується мідь. Саме вона і стала причиною цирозу, печінка і селезінка збільшені в розмірах, у животі набирається рідина. Недугу, що роками руйнувала дитячий організм, у Єгорчика виявили лише півроку тому, відправивши аналізи до Німеччини, до цього хлопчик пройшов десятки лікарів і отримав таку саму кількість незрозумілих діагнозів.


Безпроблемна вагітність, абсолютно здорове немовля. До двох років жодних проблем зі здоров’ям, аж раптом піднімається температура. Мама Юля дає синочку жарознижувальне, він засинає, а потім уже не може стати на ніжки. Причину такого стану неврологи пояснити тоді не можуть, відправляють додому. За якийсь час фізичний стан дитини поліпшується, а от психо-емоційний – страждає. Він починає забувати слова, а згодом і взагалі говорити. Консиліум лікарів діагностує аутизм.

Сім довгих років занять із психологами і реабілітологами, Єгорчик вчиться говорити, одначе фахівці тями не ймуть – на аутизм не схоже, він активний і легко йде на контакт. У мами все частіше з’являються підозри, що діагноз невірний, страхи підтверджуються уже взимку: у сина набрякає живіт, ускладнюється дихання, додається цироз. Саме тоді зроблені в ІПАГові енцефалограма і томографія мозку показують: мідь, що роками відкладалася там, вразила печінку, а причина її накопичення – невиліковний синдром Коновалова-Вільсона,


Аби стабілізувати стан, Єгорчикові призначають пити пігулки, що виводять мідь, одначе разом з ними з організму безжально вимиваються мінерали. І якщо тут балансувати ще вдається, то з цирозом його майже злічено, потрібно робити трансплантацію. В Україні це величезна проблема, адже посмертно поки пересаджують лише нирки, та й то одиниці, єдиний варіант для Єгора – родинна трансплантація, коли би частинкою печінки поділилися мама чи тато. Жінка, яка готова за сина життя віддати, зробила б це не вагаючись, але як донор йому вона не годиться, батько ж категорично рятувати Єгора відмовився.

У червні хлопчик знову був у Києві, на підтримувальній терапії, таку треба проходити що кілька місяців.

Поки мама збирає гроші на трансплантацію нирки – це 130 тисяч доларів – змоги підліковувати сина жінка не має. Тож витрати на дороговартісні препарати для печінки Єгору взяв на себе #mashaefrosininaformarsala, спільний проект «Твоя опора» та Marsala Official.


Єгорчик з мамою дуже вдячні Marsala Official за підтримку, адже кожна гривня для них нині ціною в золото.
Ми ж віримо, що всім разом нам вдасться врятувати життя цьому допитливому хлопчикові. А ще дуже сподіваємося, українців таки почнуть рятувати у своїй державі, створивши дієву систему трансплантації органів.


Поки ж цього не сталося, тисніть .

Разом ми здатні врятувати маленьке життя!