Ваду серця Максима лікували вітамінами

15-річний Максим Лагомина оговтується від операції. Протягом трьох годин найкращі кардіохірурги Інституту серцево-судинної хірургії ім.М.Амосова латали дірочку в його серці, через яку від народження кров тілом хлопця циркулювала неправильно. Нарешті ті всі муки, які роками терпів хлопець, позаду. Але чи легкою була його дорога до порятунку?

Нещастя з Максимом трапилося ще під час народження. Води у мами відійшли швидко, а він на світ не квапився. Через певні фізіологічні проблеми їй було показано кесарів розтин, але лікарі припустилися помилки і вирішили «видушувати» немовля, невідворотно його травмувавши. Як наслідок – кисневе голодуванні з органічним ураженням центральної нервової системи.

Перший місяць життя Максим провів у реанімації і відділенні патології новонароджених, а потім, дивним чином, попрощався з лікарями на довгих 13 років. За цей час жодної серйозної застуди, жодного виклику лікаря додому. Так тривало аж допоки у підлітка з’явився кашель, який не здатні були втамувати жодні інгаляції та пігулки.

За чотири місяці виснажливих нападів Максима таки ведуть на огляд до кардіолога. Той бачить патологію серця, потовщені стінки, але нічого окрім вітамінів не приписує. З тим хлопця відправляють додому. Коли за кілька місяців він просто посеред квартири втрачає свідомість, мама уже не на жарт лякається і везе його до Києва, де у Максима  виявляють не просто потовщення стінок серця, а вроджену ваду.

Операція триває довгих виснажливих п’ять годин. Саме стільки часу йде, аби закрити дефект між шлуночками серця. Все минає добре і вже за кілька день хлопець повернеться додому. Все це стало можливим завдяки вправним рукам кардіохірургів і #Charity_Chain, спільному проекту «Твоя опора» та  Gusema Jewerly Charity Chain, у рамках якого операцію Максима забезпечено усіма необхідними матеріалами. Уся його родина сердечно дякує помічникам за те, що допомогли зберегти життя їхньому хлопчикові.

Якщо Ви теж бажаєте долучитися до порятунку дитячих сердець, тисніть 

Разом ми здатні творити дивовижні речі!