Дорослий погляд маленького Іллі

Очі – це найперше, що бачиш, коли дивишся на Іллю: серйозний і дорослий погляд. Спершу думаєш: у півтора рочки так не буває! Та все стає на свої місця, щойно дізнаєшся: із родини дитя вилучили, бо тато неповнолітній, а мама – душевно хвора, соцслужби забрали його ледь притомного, виснаженого численними недугами, гостре запалення легень і бронхіт із яких – лише «квіточки», а попереду ще й чекала складна операція на сердечку.

 

Про життя Іллюші до потрапляння Кіровоградської обласної лікарні відомо мало. Він народився із вадою сердечка – дефектом міжшлуночкової перетинки – це дірочка, через яку кров із правої і лівої половинки серця змішується, відтак циркулює неправильно. Найперший прояв недуги – посиніння губок і пальчиків, слабкість і часті застуди. Очевидно, маля дійсно багато хворіло, адже до медзакладу потрапило геть тяжким із жорстким диханням і хрипами. Щойно лікарі взялися боротися з бронхітом і пневмонією, УДЗ шокувало низкою патологій: зміни селезінки і печінки, остання ще й значно збільшена у розмірах, піелоктація лівої нирки – це порушення в її будові, на додачу - артеріальна протока в сердечку, як годиться у здорових діток, у Іллюші не заросла, що ускладнило основний діагноз – дефект міжшлуночкової перетинки з ознаками легеневої гіпертензії – підвищений тиск у легеневій артерії. Кардіохірурги з Інституту серцево-судинної хірургії, куди Іллю на обстеження привіз тимчасовий опікун, констатували: якщо терміново не прооперувати, серце збільшиться в розмірах, робота легень порушиться і від смерті дитя врятує лише трансплантація комплексу серце-легені. В Україні таких операцій, через неналагоджену систему донорства органів, не проводять, за кордоном – це півтори сотні тисяч доларів.


Аби не довести до крайнощів, хлоп’я забрали до операційної. На щастя, все минулося добре і за кілька годин він уже був у реанімації, а згодом повернувся до Кропивницького, у «Обласний спеціалізований будинок дитини нового типу».

Тепер життю Іллі нічого не загрожує і цим він завдячує зокрема і #Charity_Chain, спільному проекту «Твоя опора» та Gusema Jewerly Charity Chain, у рамках якого хлопчика вдалося забезпечити усіма необхідними для операції ліками і витратними матеріалами.

Попереду у Іллі ще тривала реабілітація і боротьба із ще одним діагнозом, уже невролога - затримка психо-мовного розвитку. Відтак дуже просимо не лишати хлопчика наодинці із його проблемами. Тисніть , аби показати не по рокам серйозній дитині, що світ насправді добрий і він обов’язково має бути його щасливою частинкою.