Катрусі потрібна нова печінка

 

Ледь притомну до столичного ІПАГу з Чернігова 10-річну Катрусю привезли волонтери. Пульс майже не відчувався, геть бліде і жовте дитя гасло на очах. Підтримати в ній життя вдалося лише в реанімації. Цироз печінки і абсолютне нерозуміння, що ж спровокувало надтяжкий стан.

Катруся - одна із п’ятьох діток в родині Коломенських. Мама їх покинула, виховує сам батько. Завжди здорова і жвава дитина кілька місяців тому вмить занедужала, у неї збільшився живіт. Те, що відбувалося далі, в жах приводить навіть лікарів.


Спершу підозра на апендицит, який не підтвердився. Катрусі зробили клізму і відправили додому. За два дні, коли животик уже надувся як м’яч, знову госпіталізація. Після МРТ батька шокують: у доньки рак печінки, рак нирок і метастази в легенях, вона помирає.


Кілька тижнів знадобилося, аби у Охматдиті на Національному інституті раку цей діагноз спростували – онкології немає. Причиною такого стану назвали унікальну хворобу, що трапляється раз на мільйон – печінка Катрусі самознищується до однієї клітини, а потім сама повністю відновлюється. Єдиною порадою було їхати додому і за три місяці повертатися на повторне обстеження. Після повернення до рідного Чернігова і відбулося те критичне погіршення стану, після якого дитя потрапило в ІПАГ.

Місяць лікування із фактичним нерозумінням, що ж саме вбиває Катрусю. Лікарі просто розводили руками і в надії розібратися в причині відправили її аналізи до Німеччини. Там нарешті отримали справжній діагноз: генетична хвороба Коновалова-Вільсона. Це вроджене порушення метаболізму міді, що провокує важкі спадкові недуги центральної нервової системи і внутрішніх органів. Організм Катрусі дуже постраждав: цероз печінки, мінімальна активність гепатиту, набряково-акцептичний синдром, під питанням ураження нирок, дефіцитна анемія, гіперметрофічний астигматизм лівого ока, астино-невротичний синдром – це далеко не повний перелік її діагнозів. Трішки стабілізувавши дитину, її перенаправили до лікарні за місцем проживання. Нині вона під пильним наглядом лікарів, додому її відпускають лише на вихідні. Вона постійно здає аналізи на рівень міді в організмі, результати яких одразу ж відправляються до ІПАГу, де коригують схему лікування.


Уже зараз зрозуміло: це паліатив, на Катрусю чекає довічне лікування. Єдиним можливим порятунком для неї є трансплантація печінки від нерідного донора, якої поки не роблять в Україні, за кордоном це коштує 110 тисяч доларів.

Щодня, аби підтримувати стан Катрусі, потрібні шалені гроші, яких у виснаженої тривалим лікування родини просто немає. І лише завдяки #Charity_Chain, спільному проекту «Твоя опора» та Gusema Jewerly Charity Chain, вона поки тримається.

Ми вдячні нашим помічникам за те, що допомагають дівчинці боротися за життя, одначе розуміємо, що попереду у неї довге лікування і просимо усіх небайдужих підтримати цю мужню дівчинку.

Тисніть , адже кожна Ваша гривня наблизить її до перемоги, у яку вона сама і всі ми дуже віримо.

Разом ми здатні подарувати їй шанс порятунок!