Вада вдарила по її серденьку двічі

 

Її ранок починається із аналізу крові і детального огляду лікарів, поряд із ліжком крапельниці і купа приладів, показники на яких щосекунди фіксують її стан. Уже тиждень в реанімації Інституту серцево-судинної хірургії ім.М.Амосова 13-річна Вікторія Шукліна набирається сил після надскладної операції, яку дівчинка пережила вже вдруге.

Вікуся народилася здоровим дитям, принаймні в цьому маму переконували лікарі, одначе за кілька місяців вада серця себе проявила. Під час годування дитя задихалося і пітніло, навіть маленьке фізичне навантаження маленькому організму було не під силу, губки синіли, та і вся вона була надто бліденькою. Попередній огляд у педіатра тоді виявив шуми в серці, а детальний згодом – складну ваду, яка потребувала пластики мітрального клапана.

Шестигодинна операція на крихітному серденьку в Інституті Амосова тоді зберегла Вікусі життя. Дівчинка повернулася додому, зростала, пішла до садочка, а потім і до школи. З-поміж інших діток її  вирізняв лише рубець на грудях, слід, що залишили на її тілі кардіохірурги, були надії, що все те жахіття в минулося. Та кілька місяців тому Віці знову стало зле: навіть від звичного підйому сходами серце нестримно калатало і здавалося ось-ось вилетить із грудей, додалася задишка і пітливість, а ще – кашель. Їй знову довелося їхати на обстеження.

Патологія коронарних артерій – діагноз, що знову навис над дитиною. Аномальне відходження лівої коронарної артерії від легеневої артерії - вроджена вада, кров циркулює неправильно, серце розтягується, якщо не оперувати – смерть. Одначе операція теж ризик, бо після першого хірургічного втручання судини просто вросли в грудину, повторно це робити уже в рази складніше. В Інституті Амосова вирішили для порятунку своєї унікальної пацієнтки вирішили запросити кардіохірургів аж із Сполучених Штатів Америки. Поки на них чекали, мамі порадили шукати грошей – орієнтовно 40 тисяч гривень, це вартість витратних матеріалів, яких через критичне недофінансування заклад не здатен купувати самостійно, а оперувати без них неможливо.
 

Мама Вікторії – простий держслужбовець із зарплатнею в кілька тисяч гривень, з батьком дівчинки разом вони не живуть, додаткових доходів немає. Знайти таку суму за кілька місяців для цієї сім’ї було нереальним. Це саме та ситуація, коли на допомогу завжди приходить наш Фонд. Саме завдяки #Charity_Chain, спільному проекту «Твоя опора» та  Gusema Jewerly Charity Chain, Віка отримала всі необхідні для її порятунку матеріали. Операція відбулася, дитина житиме.

«Донечка - це промінь мого життя, - розповідає щаслива мама Ганна. - Це Людина з великої літери, яка завжди допоможе і підтримає. Її усмішка завжди підтримує мене і дає велику надію на майбутнє. І я надзвичайно вдячна лікарям і благодійникам за те, що допомогли зберегли її для мене. Це найцінніший подарунок, про який я буду пам’ятати до кінця своїх днів».

Ми вкотре дякуємо Gusema Jewerly Charity Chain за підтримку наших підопічних. Адже разом ми здатні повертати їх до життя. Якщо ж і Ви бажаєте стати добрим чарівником для когось із наших діток, тисніть 

Творимо добро разом!