Дитя з половинкою серця

Він народився з половинкою серця і одним із тисячі шансом вижити. Та цей хлопчик міцно за нього вхопився.
Ми продовжуємо розповідати Вам про діток, яких вдалося врятувати з допомогою #Sharityua - спільного проекту Твоєї Опори та компанії Kyivstar. Отож, наступний щасливчик – Нікіта Чорноусько.

На світ Нікіта з’являється стрімко, за якусь годинку. Це уже п’яті пологи у мами, народжує у звичайному пологовому на Київщині, адже лікарі всю вагітність певнять: жодних загроз, дитинка здорова. За кілька день щаслива мама із синочком уже збирається їхати додому, одначе в одну вмить він починає задихатися.

Посиніле і ледь живе немовля дивом встигають довезти до Інституту серцево-судинної хірургії ім.М.Амосова, де ошелешують батьків діагнозом - гіпоплазія правих відділів серця. Іншими словами – права половинка Нікітиного серця просто не розвинулася, смертельний вирок, бо це найскладніша із всіх його можливих вад. За всю історію України ще жодне таке немовля не вижило. Та лікарі обіцяють боротися і терміново везуть хлопчика в операційну.

Унікальне сердечко стає рятувати команда найліпших кардіохірургів. Перед ними стоїть надскладне завдання: зашити „дірочки” в крихітному лівому шлуночку, розвести перехрещені судинки і розширити аорту, щоби поліпшити кровообіг. Довгих одинадцять годин вони перекроюють хворе серденько і нарешті видихають з полегшенням: усе вдалося.

Це лише одна із трьох надскладних операцій, що чекають на хлопчика. Наступну мають зробити за рік, а потім ще одну за кілька років. Вони подарують Нікіті зможу вирости, подорослішати, але за ними, як свідчить світова практика, всеодно має послідувати трансплантація серця. Сподіваємося, що до того часу її робитимуть в Україні.


Щоправда, батьки Нікіти так наперед не заглядають, їм головне, що їх хлопчик вижив, і вірять, що так буде і надалі. А ще безмежно дякують людям, завдяки яким відбулася операція, і це – не лише лікарі.


Нагадаємо, прооперувати одне дитяче серденько коштує щонайменше 40 тисяч гривень. Зазвичай для простих український родин це захмарні суми, винятком не стала і багатодітна родина Чорноусько.

Та завдяки #Sharityua - спільному із компанієюКиївстар проекту, у рамках якого ми зберігаємо життя діткам із малозабезпечених родин та сиротинців, їм не довелося ходити з простягнутою рукою, адже Нікіта отримав усі необхідні для операції витратні матеріали.


За це ми вкотре дякуємо мобільному оператору та особисто президентові компанії Петру Чернишову.
Любі помічники, нехай Ваші серця завжди будуть здоровими.

Детальніше про проект тут: https://kyivstar.ua/uk/sharity

Якщо ж Ви теж бажаєте долучитися на порятунку маленьких сердець, тисніть «Допомогти».

Робити доброго – легко.