Вада, яка ледь не вбила Соломійку

Вона звично бавилася у дворі разом зі старшими братиками та сестричками, голосно верещала і дзвінко сміялася, а потім вмить впала на підлогу. Півторарічна дівчинка на очах у мами втратила свідомість і це було вже вдруге за тиждень, та цього разу носиком їй пішла кров. Одразу після цього лікарі діагностують їй страшну ваду, скажуть, що і ці півтора роки вона прожила дивом, а щоб жити далі, потрібна буде надскладна і дороговартісна операція.

 

Ми продовжуємо розповідати Вам про діток, яких вдалося врятувати завдяки #Sharityua - спільному проекту Твоєї Опори та компанії Kyivstar. Отож, знайомтеся – Соломійка Лакатош.


Соломійка народилася крихіткою вагою якихось 1700 грамів, то був сьомий місяць маминої вагітності і її перші передчасні пологи. На щастя, все минулося – за кілька тижнів реанімації новонароджених маму з донечкою відпускають додому Соломійка зростає жвавою дівчинкою, майже не хворіє, часом у неї хіба трішки синіє губка чи пальчики, але значення тому ніхто не надає, бо ж лікарі певнять – дитя здорове. І ось настає той самий страшний день: втрата свідомості, кровотеча і діагноз: вроджена вада серця, недостатність аортального клапану.


Виявляється, Соломійка народилася із хворим серденьком. Клапан у ньому щільно не затулявся, кров поверталася назад з аорти у лівий шлуночок, чого бути не повинно, порушувався кровообіг. Ваду діагностувати мали би ще в пологовому, але з цим в Україні великі проблеми – більш як півтори тисячі немовлят виписують додому навіть без натяку на критичну хворобу, щороку 800 із них помирає. Така доля чекала б і на Соломійку, якби її миттю не привезли до Інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова, де терміново треба було братися до операції.


Соломійка - одна із вісьмох діточок у великій родині Лакатош. Живуть дуже бідно, батько безробітний, мама теж не працює, бо доглядає за синочком з епілепсією. Про суцільну скруту говорить і те, що жінка навіть не вміє писати і читати, сама лише поїздка до Києва для таких людей - уже величезні витрати, а на операцію потрібно було терміново знайти 40 тисяч гривень – це вартість необхідних витратних матеріалів, якими не забезпечує держава. Самостійно врятувати донечку люблячим батькам було не під силу, але Соломійку не покинули на призволяще - операцію із заміни клапана зробили не зволікаючи.

І такий порятунок Соломійки – це ще один привід подякувати компанії Київстар та її президентові Петру Чернишову за наш спільний проект #Sharityua, у рамках якого вдається сплачувати за операції діткам із малозабезпечених родин чи сиротинців. Рахунок збережених життів уже йде на десятки і за кожне із них щасливі мами, тата, і ми всією командою шлемо мобільному оператору промінчики добра. Дякуємо, що ви з нами!


Детальніше про проект тут: https://kyivstar.ua/uk/sharity


Соломійка, операція якої минула успішно, уже набирається сил і зовсім скоро поїде додому. І хоча за кілька років все ж знадобиться корекція, нині її життю нічого не загрожує і для великої родини Лакатош це найбільше щастя.


Якщо ж Ви теж захотіли стати добрим чарівником і долучитися до порятунку таких як Соломійка діток, тисніть «Допомогти».

Адже лише разом ми здатні творити дива!