Допоможіть Софійці приборкати ДЦП!

Вона уже мала би з галасом бігати квартирою, заплітати кіски лялькам і дотепно, перекручуючи слова, розказувати віршики. Однак для 4-річної Софійки Бардась з Бердянська це недосяжно. Усі сили маленької дівчинки забирає боротьба зі страшною хворобою – дитячим церебральним паралічем. Його Софійка отримала при народженні. День появи на світ став найстрашнішим днем її життя.

З першими потугами починається те, від чого мороз йде шкірою: Софійка застрягає у маминому тазі. Критична кровотеча, жінка помирає просто на столі операційної, лише по тому лікарі вдаються до кесаревого розтину і буквально висмикують немовля із бездиханного тіла, скрутивши шию. На додачу – тривале кисневе голодування.
Тато від, здавалось би, безнадійної доньки відмовляється. Поряд лишається лише вона, тітка Вікторія, яка заприсягається дбати про Софійку все її життя, забирає до себе і називає своєю дитиною.

Відтоді кожен день їхнього життя – це кропітка робота за кожен звук і рух. У Софійки уражена лобова частина мозку. Саме вона відповідає за інтелект, розвиток і подачу сигналів у кінцівки. Тому керувати власним тілом Софійка не може. Ручки і ніжки дівчинки зводить від напруги, вона не може навіть стиснути пальчики в кулачок. Нині за розвитком вона лишається на рівні 5-6 місяців, але мама Вікторія не здається. Щоденні масажі, лікувальна фізкультура, реабілітація та іпотерапія – здається, немає методу, який ще не застосовували до Софійки. І вони дають результат.

Дівчинка навчилася перевертатися на бік, з опорою вона вже вміє сидіти, розуміє, коли мама пропонує їй їсти чи пити. Аби не спинятися у досягненнях, Софійці конче потрібно пройти наступні два курси реабілітації. ЛФК, масажі, заняття на тренажерах і в басейні допоможуть послабити напругу в м’язах, дадуть шанс навчитися самостійно сидіти і нарешті тримати в руках ложечку. Це полегшення, якого так прагне мама Вікторія.

Вартість цих реабілітацій – 30 800 гривень – для жінки, яка хоч і розривається між двома роботами, непосильна. Та Вікторія вірить: люди не пройдуть повз її прохання, і хвора донечка нарешті зможе вирватися із лещат хвороби.

Допомогти зібрати гроші на реабілітацію ви можете на сайті УББ за посиланням

Раніше наші друзі з Української біржі благодійності вже збирали кошти для Софії. Переглянути попередній проект Ви можете за посиланням.

Допоможемо Софійці подолати хворобу!