«Charity Weekend. День щастя» – день, який дарує життя

Крихітні тільця, обвиті крапельницями і оточені моніторами, найменші вагою якихось кількасот грамів. У реанімаціях Інституту педіатрії, акушерства і гінекології таких критичних немовлят щороку опиняється майже тисяча. Складна вада чи передчасні пологи – їм на початку життя просто не пощастило і тепер за нього доводиться відчайдушно боротися. Жорстоко, але виживе дитинка чи ні часто залежить від банального – пляшечки дороговартісних ліків, купити якої не в змозі ані держава, ані батьки. Дно відчаю навіть для лікарів. Та нині завдяки «Charity Weekend. День Щастя», що відбувся 22 квітня, хоч на якийсь час від нього вдасться відштовхнутися.

«Charity Weekend. День Щастя» – новий унікальний формат в серії благодійних заходів «Charity Weekend з Машею Єфросиніною». Аби провести день з користю, послухавши улюблених мотиваційних спікерів, розібрати щастя на атоми, зарядитись шаленою енергетикою і від душі насміятись над власними ж недоліками, у столиці зібралися 350 гостей. І це не просто красиві жінки, концентрація яких на квадратний метр просто «зашкалювала», переважно усі мами. З їх допомогою організатори – Маша Єфросиніна і благодійний фонд «Твоя опора» – зібрали аж 461 300 гривень для придбання таких необхідних препаратів у дитячу реанімацію ІПАіГ. Отож, сміливо можемо сказати: «Charity Weekend. День Щастя» – це день, який дарує життя.

«Цей захід – мій особистий виклик, мій челендж, – ділиться Маша Єфросиніна. – Я пішла на цей крок після спілкування з жінками у 17 українських містах. Отримавши там від них купу інформації для роздумів, я спробувала по крихтах зібрати на неї відповіді, аби передати, що ж є щастя для мене. Бо зараз я, як ніколи раніше, розумію: у кожній моїй дії є сенс, в очах чоловіка я бачу повагу й підтримку, а мої діти будуть мною пишатися. Позаду у мене довгий шлях пошуків і мільйон помилок, та ви можете їх оминути, бо я зібрала  тут людей, які точно знають, що треба для щастя. «Чому я не відчуваю смак життя?», «Де шукати себе?», «Як правильно долати стрес?» і «Як припинити чекати та нарешті почати жити?».  У цьому залі лише корисна для вас інформація».

Відповідати на ці питання Маша Єфросиніна попросила своїх подруг, унікальних спікерів – психолога і коуча Аллу Клименко, яку ще неофіційно називають «тренеркою по щастю», бо саме його вона вивчає останні вісім років, дієтолога-ендокринолога Наталю Самойленко, красномовним результатом багаторічної роботи якої є 25 тон скинутої зайвою ваги у її пацієнтів, і першу в Україні жінку стендап коміка Наталю Гаріпову, бо яке ж щастя без сміху!

Кожна з дівчат писали свої виступи спеціально для цієї зустрічі, для присутніх у залі жінок, аби найповніше викласти те, що їх цікавить. Участь у благодійному заході взяли не роздумуючи, бо для кожної з них важливо допомагати діткам. Надто для Алли Клименко, яка зовсім скоро вдруге стане мамою.

«Інколи ми чуємо: «Я дівчина, не хочу нічого вирішувати, хочу сукню». Ні, це неправильно, я і сукню хочу, і вирішувати хочу. Щасливі люди завжди беруть на себе відповідальність і вирішують питання, – певнить Алла Клименко. – Щастя – це задоволення зі змістом, із сенсом. Немає сенсу – тоді в чому щастя, таке життя швидко втратить смак. Часто ми самі собі кажемо: «потерпи трішки, аби отримати якийсь результат, а потім будеш щасливою». Знову – ні! Шлях до отримання цілі – це теж задоволення, інакше навіщо ним йти?».

Запальний виступ Алли, а говорила вона цілу годину, зривав оплески, зал і сміявся і плакав. Всі без винятку розуміли: це дійсно інструкція до щасливого життя. Бери і роби.

«Мене часто питають: «Як полюбити себе?». Все дуже просто: почніть ставитися до самої себе як до ліпшої подруги. Кажіть собі: «Я з тобою, все буде добре». Навчіться співпереживати собі і будьте відкриті до інформації».

Та людському, а надто жіночому, організму часто бути щасливим заважає стрес. Жити без нього нереально, але Наталя Самойленко все ж має кілька порад, як мінімізувати його дію, іншими словами: «як правильно його заїдати».

Отож, за словами лікаря, жирна риба, авокадо і продукти з Магнієм – це справжній рецепт жіночого спокою. Та оскільки метаболізм при стресі уповільнюється, все ж ліпше його запивати, а не заїдати. Вода, ромашковий час, звіробій – ідеальний варіант. Хоча присутніх жінок більше цікавило, чи стрес не ліпше знімати чимось міцнішим.

«Я нагадала жінкам прості правила поведінки при стресі. Навіть фізична активність – це дуже добре! Насварився керівник – не відповідай, йди на пробіжку, або прибери в квартирі, це буде в сто разів корисніше. І я думаю, якщо кожна з присутніх візьме собі на озброєння хоча б кілька порад, життя стане відчутно щасливішим. А зібралися ми тут уже не дарма,  адже такий захід – це велика соціальна відповідальність і я рада бути його частинкою».

«Для мене важливо, аби цей День Щастя відчувався на повну. Гумор – це невід’ємна складова мого життя, це як повітря. Я вважаю, що вміння посміятися, над особою в першу чергу, дуже правильний баланс, аби відчувати  це життя в калейдоскопі. Тому сьогодні не могло обійтися без нього, –  це так Маша Єфросініна представляла Наталю Гаріпову. – Я сподіваюся, вам сподобається сміятися, тим паче, що це вперше ми вдаємося до такого жанру».

І Маша не прогадала. Півгодини зала заходилася сміхом. Виступ, який Наталя писала спеціально для жіночої аудиторії, до речі, перед такою виступала вперше в житті, не лишив без усмішки жодної гості. Це було для нас і про нас – відверто, іронічно і гостро. Сама ж Наталя зізналася, що так само вперше в житті перед своїм виходом на сцену плакала.

«Я в захваті від кожної людини, яку сьогодні чула. Я в захваті від Маші, бо вона зуміла дуже гармонійно зібрати такий склад спікерів, з кожним з нас проговорювала всі деталі, все контролювала. Все тут було з любов’ю, всіх об’єднувало одне – бажання допомогти, і від того просто голова від щастя паморочиться».

Сльози щастя в цей день були ще в однієї людини – Любові Слепової, головної лікарки ІПАГу. Адже від Маші Єфросиніної вона дізналася, що її заклад нарешті отримає омріяний лапароскоп – унікальне обладнання для операцій новонародженим діткам, робити які дозволяє без прямих розрізів, такого немає у жодній державній медичній установі. 3 600 000 гривень на нього пожертвував часний благодійник. У день, коли про це дізналася сама Маша Єфросиніна, каже, і вирішила назвати цей захід – День Щастя.

«Cпасибі вам величезне, такого лапароскопа немає ні в кого, – тішиться Любов Слепова. – Наші хірурги, наші умільці, зможуть надати допомогу більшій кількості новонароджених, але головне – ця стійка врятує життя більшій кількості дітей меншою травмою, тому що дитинці, яку треба буде оперувати, не потрібно буде  робити розріз, їй лапароскопічно можна буде скоригувати ту ваду, яка в неї є.  Я низько вам вклоняюся, завдяки вам проблема ліків і апаратури вирішується успішно».

 

«461 тисяча 300 гривень! Ми купимо ліки, аби діти жили!» – із неймовірним захватом оголошує зі сцени суму збору Маша. Після довгої фотосесії із натхненними гостями, обіймань і подяк, коли вже можна буде видихнути напругу, вона втомлено зізнається: «Я відчуваю таке неймовірне задоволення... Останній раз таке було, коли я народила Сашу».

Ми вдячні кожному ж наших партнерів: компанії Citrus за поарунки і креативну фотозону, компанії Ideal Secrets за високий рівень організації, а порталу Ivona за інформаційну підтримку.

Наші добрі і смачні друзі - YARO, bez caxaра, Здорова їжа і більше - ви заряджали хорошим настроєм і смаколиками, а наші партнери - Danone Ukraine та Моршинська - за якісні перекуси і підтримання водного балансу наших гостей. Все гості були у захваті від фотозони La Peonia і залюбки фотографувалися!

Окремий сюрприз - подарунки - забезпечили Kerastase і Cookietone Concept Bakery! А добрі друзі Artbooks, блокноти Upgrade від Алли Клименко, блокноти Ябуда та бренд взуття Marsala віддали всі кошти від проданих товарів у наш фонд. 

Якщо не вдалося потрапити на «Charity Weekend. День щастя», не засмучуйтеся! Уже 25 серпня у вас буде нагода це виправити. Приходьте на грандіозний благодійний фестиваль «Charity Weekend. Здоровий День». Проведіть час із користю!